Jól kezdték a szezont a fiatal uszonyosúszók

Kecskeméten negyedik alkalommal került megrendezésre a Fiatal Uszonyosúszók Világtalálkozója elnevezésű nemzetközi utánpótlás verseny, amelyen a Debreceni Búvárklub versenyzői a csapatverseny élén végeztek.

0

A gyermek, serdülő és ifjúsági korosztályoknak megrendezett viadalon a debreceniek 8 arany-, 7 ezüst-, és 8 bronzéremmel térhettek haza.

A csapat legeredményesebb tagja Lipők Larion volt, aki a serdülő fiúk mezőnyében szerzett 4 aranyérme mellett két versenyszámban is korosztályos országos csúcsot úszott.

Rajta kívül Pázmányi Sándor két egyéni elsőség mellett szintén tagja volt a 4×100 méteres felszíni váltóban győztes serdülő fiú csapatnak, de elsőként ért célba mind a fiú, mind a lány gyermek váltó is.

„Külön öröm számunkra, hogy minden korosztályban sikerült érmeket nyernünk, és 3 váltónk is az élen tudott végezni, ami a csapat erejét és kiegyensúlyozottságát egyaránt mutatja.

Lipők Larion országos csúcsai külön elismerést érdemelnek, hiszen itthon olyan rekordokat kell megdönteni, amit szinte kivétel nélkül későbbi világ-, és Európa bajnok versenyzők tartanak, ráadásul ő még jövőre is ebben a korosztályban versenyez.” – értékelte a csapat teljesítményét Kókai Dávid szakosztályvezető.

uszonyos-debrecen Jól kezdték a szezont a fiatal uszonyosúszókA 4×100 méteres váltóban győztes serdülő fiú csapat

(Mészáros Ákos, Lipők Larion, Pázmányi Sándor, Béres Attila)