Szombaton közel 200-an együtt hódoltak kicsik és nagyok szerelmüknek, a futásnak.

0
DSC_4502-1-300x166 Jubileumát ünnepelte a Rajkai-Kerékgyártó Emlékverseny
Fotó: Ásztai Csaba
Először a fiataloké volt a főszerep, 1500 méteres távon futhattak a sportág szerelmesei. A lányoknál Orosz Orsolya lett a győztes, aki a Svetits tanulója, a fiúknál Újföldi Filip, a DSI sportolója győzött. A csapatversenyben az aranyérmet a DSI Debrecen szerezte meg. A díjakat Kozák Luca, Európa-bajnoki második helyezett gátfutója adta át. – Mindig nagy örömmel veszek részt versenyeken, ha nem én vagyok a főszereplő akkor is. A Rajkai-Kerékgyártó Emlékverseny pedig külön helyet foglal el a szívemben, jó itt lenni – fogalmazott a kiváló debreceni atléta.
A nap fő eseményeként 5000 méter várt a hölgyekre, 10000 méter pedig az urakra, persze csapatokban is le lehetett futni az említett távokat. A versenyzők között ott volt többek között Sári Elek, Benéné Lipcsey Irén, Ménes Anita és Staicu Simona is. A nők küzdelemsorozatát Ménes Anita nyerte meg, a férfiakét pedig Dobi Gergő. – Vasárnap Barátság Maratonon futok, jó felkészülés volt ez arra, jólesett – mondta el a női győztes a beérkezése után.

A női csapatversenyt és a férfit is a DSI Debrecen együttese nyerte.