Kácser Zita Szlovákiában sem talált legyőzőre

Nagy hagyományokkal rendelkező versenyen állhatott a dobogó tetejére a debreceni atléta.

0

img_1291-992x661-300x200 Kácser Zita Szlovákiában sem talált legyőzőre

Kácser Zita a hétvégén a Devin-Bratislava viadalon bizonyult a leggyorsabbnak, a kiváló atléta így összegezte honlapunknak a megmérettetés tanulságait:

„Egy nagy hagyománnyal rendelkező, immár hetvenegyedik alkalommal megrendezett futóversenyen indultam vasárnap. A második legrégebbi szlovák futóversenyen, a Devin-Bratsilava  viadalon sikerült megvédenem a bajnoki címemet, és sorozatban negyedik alkalommal nyernem. A versenyről azt érdemes még tudni, hogy a győztes az utolsó ötven métert egy babérkoszorúval teszi meg, melyet népviseleti ruhába öltözött fiú, illetve lány ad a kezébe vagy a nyakába. Hatodszor indultam ezen a remek rendezésű futóversenyen, amin az eddigi legjobb idővel diadalmaskodtam, 39:47-es időm a több mint hétévtizedes múltú esemény második legjobb eredménye lett. Ez a 11,6 km-es táv remek felkészülési, kontroll verseny volt a 2 hét múlva megrendezendő 10 000 m-es magyar bajnokságra” – fogalmazott Kácser Zita.

30715480_1649978048404130_2362395062643458048_n-300x225 Kácser Zita Szlovákiában sem talált legyőzőre