
Mióta dartsozol?
1999-óta játszom, kezdetben csak soft dartsot, majd volt egy átmeneti időszak 2007-2009 között, amikor már a soft mellett a steel dartsot is űztem. 2009-től pedig már csak a fém hegyű nyilakkal dobálok.
Milyen eredmények kellenek a román válogatottsághoz?
Ahhoz, hogy Romániában válogatott legyél, ki kell harcolnod magadnak, a Masteren, ahol a legjobb 48 játékos mérkőzik meg egymással, a dobogón kell végezned. Nekem ez már 6 alkalommal sikerült, és erre nagyon büszke vagyok.

Hogyan készülsz a szeptember végén, Magyarországon megrendezésre kerülő WDF Európa-kupára?
A magyarországi Európa-kupán mindenképp ott akartam lenni, gondolom, ez nem igényel különösebb magyarázatot. Ennek megfelelően több időt töltöttem a tábla előtt az utóbbi időszakban, és még jobban oda figyeltem, hogy a hazai versenyeken jól szerepeljek. Ennél többet azonban idő hiányában nem tehetek. A nemzetközi versenyig napi 2-3 órát gyakorlok továbbra is.
Egyéniben a görög Kostas Pantelidis ellen kezded meg a küzdelmet, aki már a BDO világbajnokságot is megjárta. Ezen kívül csapatban és párosban is várhatóak ember feletti küzdelmek. Milyen eredményre számítasz?
Mit várhatnék? Mint minden versenyen, itt is jól szeretnék játszani. Pontokat akarok szerezni a csapatnak, és jó lenne kijutni a csoportból. Párosban és egyéniben pedig minél több mérkőzést megnyerni. Ami pedig Kostast illeti, eddig 1-0 ide.

Kettős állampolgárként a magyarországi bajnokságban is részt veszel, az Arany Bikák Darts SE színeiben. Melyik bajnokságot érzed erősebbnek?
Egyértelműen erősebb a magyar bajnokság, viszont, ha a két ország válogatottját nézzük, egy igen kiegyensúlyozott meccs lenne közöttük. Azt mindenképp szeretném elmondani, hogy büszke vagyok a debreceni Arany Bika csapatomra.




