Kazi Tamás megjavította országos csúcsát!

Kitűnő formában van a debreceni középtávfutó.

0

img9519-300x169 Kazi Tamás megjavította országos csúcsát!Fotó:atletika.hu

A Gyulai Memorial 1000 méteres számában a világ legjobb futói közt rajthoz állt a DSC-SI középtávfutója, az egyre jobb formában lévő Kazi Tamás is. Első körben utazott a mezőnnyel, majd az utolsó 300 méteren elkezdett felzárkózni az élen haladókhoz és végül a 7. helyen ért célba, 2:17.19-es idővel. Ezzel megjavította az általa 2014-ben felállított 1000 méteres síkfutás országos csúcsát!

A verseny után Kazi Tamás érthetően boldogan nyilatkozott – Sérülés, betegség miatt hosszú időszak kimaradt, ami a speciális edzésmunkát (gyorsítás, formába hozás) illet, ezért valamilyen szempontból fel kellett áldoznom az országos bajnokságot, mert ezt a munkát valamikor el kellett végeznem. Igaz, a fő számomat, az 1500 métert még megoldottam, de fáradtan álltam rajhoz, a 800-at viszont edzésnek tekintettem. A Gyulai Memorialra meg volt a kellő motivációm, megfelelő erőállapotom, futás közben éreztem, jó lehet az időm. Fantasztikus érzés volt, mikor megláttam az időeredményemet, ami új országos csúcs. Annak is nagyon örülök, hogy meg volt az erőm a végén is és fel tudtam zárkózni a világ legjobb futóira. Már nagyon várom, hogy folytassam az edzéseket, gőzerővel készülök az Európa-bajnokságra, 2-3 hétig nem indulok versenyen, majd később egy 1500-at beiktatok.