Kerékpár: Hat debreceni érem az időfutam ob-n

A DKSI kiválósága, Klokocs Kata az U13-asok kategóriájában országos bajnoki címet nyert a csütörtöki országos időfutam bajnokságon, melynek Debrecen-Bocskaikert adott otthont.

0

201029230_5681873671883784_4914397067431746784_n-300x200 Kerékpár: Hat debreceni érem az időfutam ob-nFotó: Vanik Zoltán/BringaSport

A hagyomány folytatódott, csütörtökön sorozatban negyedik alkalommal adott otthont a Debrecen-Bocskaikert melletti 354-es főút kijelölt szakasza a honi kerékpározók időfutam ob-jának. A hangulatra ezúttal sem lehetett panasz, a szövetség helyszíni beszámolója szerint kétszáznál is többen buzdították a versenyzőket, köztük a számtalan debreceni indulót.

Volt is minek örülni, az országos bajnokság ugyanis a 13 éven aluli lányok futamával kezdődött, ahol a rendező DKSI-t képviselő Klokocs Kata állhatott fel a pódium tetejére, s vehette kézbe a győztesnek járó serleget. Az U15-ös lányoknál Balogh Sára (Debreceni Sportcentrum), míg az U19-eseknél Németh Bettina Tímea (DKSI Cycling Team) ezüstérmének örülhettünk, mindketten szoros csatában, nüánszokkal maradtak le az elsőségről. Az urak sem szerettek volna lemaradni a szebbik nem képviselői mögött, az U13-as korosztály 6 kilométeres távján a DKSI-s Kovács Béla a harmadik helyen ért célba, s a 19 kilométert tekerő U19-esek bronzérmese, a Lotusos Árvai Kristóf is ezer szállal kötődik a cívisvároshoz. Szintén a dobogó alsó fokára állhatott fel a 19 éven aluliak kategóriájában Kovács Korinna, az U17-eseknél pedig Pusztai Dóra, mindketten a Debreceni Sportcentrum versenyzői.

Érdekesség, hogy a felnőtteknél a Giron remeklő Valter Attila csak a második helyen ért célba, az aranyérem Fetter Erik nyakába került, míg a hölgyek elitkategóriájában Vas Kata Blanka állhatott fel a dobogó legfelső fokára.