Két fegyvernemben nyert magyar bajnoki címet Osváth Richárd

Vasárnap a Ludovika Arénában rendezték a kerekeszékes vívók országos bajnokságát.

0

Ricsi_kardvivas_obtor-300x158 Két fegyvernemben nyert magyar bajnoki címet Osváth RichárdFotó: deac.hu

Tőrben nem is tudta megszorongatni senki a DEAC klasszisát. A csoportkört 8/0-s eredménnyel abszolválta, majd a lejobb nyolc között 15:2-re verte a Zalaegerszegi Vívó Egylet versenyzőjét, Hodor Leventét. Az elődöntőben is csak 4 tust kapott László Bencétől és már készülhetett is a döntőre, amit Zsolnai Sándorral vívott. A Törekvés SE versenyzőjének sem sok esélyt adott Osváth Richárd, aki 15:3-as sikerrel zárta a döntőt.

Sok pihenésre nem maradt idő, hiszen kezdődtek a kard küzdelmei. A csoportkör természetesen ezúttal is hibátlan lett, majd a tőrhöz hasonlóan a negyeddöntő is Osváth–Hodor csatát hozott újabb debreceni sikerrel. Zsolnaival ezúttal az elődöntőben találkozott a DEAC vívója, és nyert 15:5-re, majd a döntő a nap legszorosabb asszóját hozta Ricsi számára Tarjányi István ellen, de végül itt is kéttusos győzelemnek örülhettünk.

Kerekesszékes vívó országos bajnokság, Ludovika Aréna
Férfi tőr
Csoportkör: Osváth 8 győzelem 0 vereség
Negyeddöntő: Osváth–Hodor (ZVE) 15:2
Elődöntő: Osváth–László (Törekvés SE) 15:4
Döntő: Osváth–Zsolnai (Törekvés SE) 15:3

Férfi kard
Csoportkör: Osváth 7 győzelem 0 vereség
Negyeddöntő: Osváth–Hodor (ZVE) 15:3
Elődöntő: Osváth–Zsolnai (Törekvés SE) 15:5
Döntő: Osváth–Tarjányi (Nyíregyházi Sportcentrum) 15:13