Két ÖTletes félidőt játszottak a lányok

A Várda legyőzésével megerősítette első helyét a tabellán U14-es csapatunk.

0

20181013_145041-2-300x225 Két ÖTletes félidőt játszottak a lányok

Lendületesen kezdték a mérkőzést Kósa Viktória tanítványai, már a negyedik percben megszerezték a vezetést. Az, hogy ezután negyedórás gólcsend következett, annak volt betudható, hogy a sok helyzetüket nem tudták értékesíteni. Fölényben futballoztak, irányították a játékot, szépen felépített akciókat vezettek. A 20. perctől már hatékonysággal párosult a fölény, egymás után születtek a találatok, szünetig ötször köszöntek be ellenfelük kapujába. Fordulás után gólpárbajt vívtak a vendégekkel, felváltva estek a találatok, de ebben is lányaink bizonyultak jobbnak és végül fölényes győzelmet arattak.

Teljesen megérdemelt csapatunk győzelme, ha pontosabbak a végjátékokban, nagyobb arányban is nyerhettek volna, de ne legyünk telhetetlenek, továbbra is 100%-os teljesítménnyel vezetik a bajnokságot.

Szép volt lányok!

DLA-DEAC – Várda LA: 10:4 (5:0)

DLA-DEAC: Pótor Zsófia, Tóth Zsóka, Király Kíra, Borsi Lili, Bánsági Hanna, Szabó Fanni, Helmeczi Petra, Elek Kincső, Zágonyi Hanna

Cserék: Balog Laura, Csukás Anna, Gedei Natália

Edző: Kósa Viktória

Gólszerzők: Zágonyi Hanna 4’, 20’, Tóth Zsóka 25’, 28’, 33’, 58’, Helmeczi Petra 41’, 44’, 67’, Szabó Fanni 62’

Kósa Viktória: Nagyon sok hibával játszottunk, de tanulhatunk ezekből és kijavítjuk. Úgy gondolom, nem túlzok, ha azt mondom, kétszer ennyi gólt is szerezhettünk volna a helyzeteink alapján, de talán nem lett volna sportszerű a szimpatikus várdai csapattal szemben. Pótor Zsófinak több nagy védése volt, ami azért figyelemre méltó, mert csak egy bő hónapja csatlakozott hozzánk, akkor állt állt először kapuba. Összességében elégedett vagyok, a kapott gólokat a rutintalanság számlájára írom, van még hová fejlődnünk. A kitűzött cél, hogy idén csapattá érjünk, a lányok a legjobb úton járnak ehhez, de kell még 2-3 új igazolás, hogy létszámban is meg legyünk. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez.