Kézilabda: Drámai hetespárbaj után döntős az ifjúsági csapat

Kudor Kitti együttese a NEKA legyőzésével vívta ki a fináléba jutást, míg a serdülők a bronzéremért játszhatnak vasárnap Szigetszentmiklóson.

0

20220511_192433-1536x830-300x162 Kézilabda: Drámai hetespárbaj után döntős az ifjúsági csapatFotó: DVSC Kézilabda Akadémia

A serdülőknél és az ifiknél egyaránt a NEKA ellen kellett kiharcolnia a döntőbe jutást a DVSC Kézilabda Akadémia együttesének a négyes döntő első, pénteki játéknapján. Az új szigetszentmiklósi csarnokban egymás után lejátszották a két korosztály elődöntőit, a debreceni hölgyek pedig az idényben mutatott teljesítményük alapján bizakodva keltek útra, ugyanakkor a Nemzeti Kézilabda Akadémia csapatai ellen bravúrra volt szükség a győzelemhez.

A serdülők sokáig tartották a lépést esélyesebb riválisukkal, végül 33–24-es vereséget szenvedtek a bogláriaktól, de vasárnap jó esély mutatkozik a javításra, az Érd ellen a bronzmérkőzésen éremért játszhatnak lányaink. A Ferencváros a várakozásoknak megfelelően mindkét korosztályban a döntőbe jutott, az ifistáknál pedig a debreceniek mérkőzése kezdődött később, így Kudor Kitti tanítványai már tudták, hogy győzelem esetén a favorit zöld-fehérek várnak rájuk.

Előbb azonban még a NEKA-n kellett túljutni, az pedig hamar egyértelművé vált, hogy a két együttes hasonló játékerőt képvisel, így akár egy gól is dönthet az elődöntőben. Nos, végül nem döntött, ugyanis hiába vezettünk a szünetben, majd fordítottak a bogláriak, 22–22-es döntetlennel zárult a rendes játékidő, így hétméteresekre következtek. A debreceni kapuban Torda Vanessa kezdett, de az első három párból senki sem hibázott, majd érkezett Reszegi Eszter, aki bravúrral hárította Uhrin Lili hetesét, Csernyánszki Liliána pedig bedobta a mindent eldöntőt – jöhetett a körtánc és az önfeledt ünneplés.

A serdülőknél vasárnap Loki–Érd bronzmeccset rendeznek, míg az ifjúsági bajnokság döntőjében a DVSC Kézilabda Akadémia a Ferencvárossal találkozik.

Női kézilabda ifjúsági és serdülő Final Four, elődöntő

Serdülő: NEKA – DVSC SCHAEFFLER 33–24 (18–14)

Ifjúsági: DVSC SCHAEFFLER – NEKA 22–22 (12–13) – hétméteresekkel: 3–5

P.G.