Kézilabda: Ne VÁRDA májust

Hatvan perc alatt, mindössze kilenc gólt kapott a DVSC Schaeffler kézilabda csapata szombaton este Kisvárdán. A statisztika ennél is pikánsabb, ha csak a második félidőt vesszük górcső alá. Ekkor, mindössze tíz percenként találtak be a szabolcsiak a Loki kapujába.

0

DVSC-Bekescsaba-kezilabda-NB1-noi-0029-300x151 Kézilabda:  Ne VÁRDA májustFotó: Ásztai Csaba

Senkinek nem volt egyszerű a bajnokság alatt Kisvárdán kézilabdázni. Az ellenfelek óvatos optimizmussal készültek a Várkert közelébe. Eddig! Mert szombaton kora este a DVSC hölgyei történelmet írtak. Tökéletes játékkal, maximális összpontosítással, megalázó, vagy inkább lealázó vereséget mértek a hazaiakra.

Alig telt negyedóra, Vámosék 12-1-re vezettek. Szebbnél szebb, és látványos, gyors támadásokat vezettek, a vendéglátók lövései ellen a védekezést a tökélyre fejlesztették, és ha kellett, a kapuban Gabriel is parádézott. Az első harminc percet követően 20-6 állt az eredményjelzőn, a Debrecen javára.

Szünet után sem vett vissza a csapat. Pontosabban kicsit fogott a kapott találatokon. Ebben a játékrészben – írd, és mondd – összesen három alkalommal kellett a Loki hálójából kiszedni a labdát.

Egyre közelebb az áhított bronz. A nagy rivális, Mosonmagyaróvár megizzadt Vácon, 33-31-re győzött. Van még két forduló. A mieink mennek Békéscsabára és Dunaújvárosba, az Óvárnak meg kell küzdeni a Győrrel is. Igyunk előre? Még nem! Menjünk előre! Aztán addig raktározzuk el a pezsgőt. De a dugót már lehet lazítani.

Női kézilabda NB I

Kisvárda Master Good SE – DVSC Schaeffler: 9-35 (6-20)

Kisvárda: Graovac – Udvardi, Karnik Sz., Radojevics, Sápi 1, Siska, Mérai

Csere: Mátéfi D. (kapus), JUHÁSZ G. 5, Bouti, Trunkova 2, Akijama 1 (1), Habankova

Edző: Bányász-Szabó Valéria

DVSC Schaeffler: GABRIEL – TÖPFNER 7, Vámos P. 1, BORDÁS 6, Planéta 3, Kácsor 3, PETRUS 4

Csere: FÜZI-TÓVIZI 4, Hámori, Szabó N. 2 (1), CSERNYÁNSZKI 3 (1), Vámos M. 2

Edző: Szilágyi Zoltán

Bányász-Szabó Valéria: Szégyellem magam, nem értem ezt az egészet. Mindenben alulmúltuk magunkat. Kilenc dobott gól egy egész mérkőzésen, felháborító.

Szilágyi Zoltán: Életemben ilyen jól játszani még nem láttam a csapatomat.  Örömkézilabdát látott, aki kijött, mindezt akkor nyújtottuk, amikor minden pont fontos az álmainkhoz.