Kézilabda U22: Könnyed győzelem

A DVSC Kézilabda Akadémia a felnőtt pontvadászatban is képviselteti magát, az NB II-ben Győrvári Viktor vezetésével kezdték meg szereplésüket a lányok.

0

Kazincbarcika-20200927-1-300x169 Kézilabda U22: Könnyed győzelemFotó: akademia.dvsckezilabda.hu

Jól kezdtek a mieink, átlövésekből és szélről is sikerült betalálni, amelyre a vendégeknek nem nagyon volt válaszuk. Makó Zoé szélről szerzett találatával már 6-2 volt a mieinknek, mindössze hat perc után. Bátran kézilabdáztak a mieink, nem érződött az, hogy egy utánpótlás együttes csap össze felnőttekkel. Silye Nanda és Sápi Bogi átlövésekkel terhelték a kazincbarcikai kaput, míg Torda Vanessa több szép védést mutatott be. A szünetre megnyugtató, hatgólos debreceni előnnyel vonultak a csapatok.

A második játékrészben sem tudott közelebb férkőzni a vendégegyüttes, hiába próbáltak többféle védekezési variációt, a mieink a támadások jelentős részében helyzeteket tudtak kialakítani, amelyeket jó százalékkal értékesítettek is. A második félidőben a beállósjáték is eredményesebb lett, Török Lillyt és Sápi Grétit sem tudták megfogni a vendégek. A félidő közepétől több könnyű, gyors ellentámadásból szerzett góllal – ebben főleg Koczka Lili járt az élen – tovább nyílt az olló a két fél között, nem volt kérdés a két pont sorsa. Örömteli, hogy bátor játékot mutattak egy felnőtt együttes ellen, és győzelemmel kezdtek az NB II. Észak-Keleti csoportjában.

NB II. Észak-Keleti csoport, 2. forduló:

DVSC SCHAEFFLER U22  Kazincbarcikai KSE 34–24 (17–11)

DVSC: Torda V. – Rácz P., Koczka L. 6 (1), Sápi B. 5, Sápi G. 2, Silye N. 5, Makó Z. 4

Cserék: Tusz V. (kapus), Kelemen D. 4, Török L. 3, Budai F., Barati L. 1, Poczetnyik D. 3, Szabó D. 1

Edző: Győrvári Viktor

Győrvári Viktor: Összességében nem lehetünk elégedetlenek, hiszen ilyen összeállításban még nem nagyon játszottunk. A védekezésünk egész jól összeállt, amelyhez jó kapusteljesítmény is párosult,  támadásban is több tudatos elemet, okos megoldást véltem felfedezni.