Kézilabda vb: Utolsó szalmaszál

Részvételünk nélkül, ám számunkra fontos mérkőzésekkel zajlik a női kézilabda világbajnokság Japánban. Montenegró győzelmével biztosította részvételét az olimpiai selejtezőn, ami számunkra fájdalmas, hogy tette mindezt kárunkra, Svédország legyőzésével. Pénteken az utolsó szalmaszálba kapaszkodhat Magyarország, hiszen ha Svédország legyőzi Németországot és megszerzi a hetedik helyet a világbajnokságon, akkor a mieink készülhetnek az olimpiai selejtezőre!

0

78746506_3173494452677133_5871987881597206528_o-300x200 Kézilabda vb: Utolsó szalmaszálFotó: MKSZ

Montenegró – Oroszország 28-35 (17-16)

Ezen a mérkőzésen egyértelműen Oroszország győzelméért kellett szorítanunk az olimpiai álmok megmaradása érdekében. Az első félidőben jól tartotta magát Montenegró, hosszabb ideig vezettek is a korábbi győri edző, Ambros Martin csapata ellen. A második félidőben beindult az orosz henger és állva hagyták az addig jól küzdő délszláv válogatottat és végül hétgólos győzelmet aratva masíroztak be a legjobb négy közé. Ezzel biztossá vált, hogy Montenegró a csoport harmadik vagy negyedik helyét szerzi meg, erről a Svédország elleni utolsó mérkőzés döntött.

Jelena Despotovic (2/4, 50 %, 27:21): Az eddigi mérkőzésekhez képest kevesebb lehetőséget kapott az olimpiai bajnok Oroszország ellen, de két gólt így is szerzett, egyet betörésből, egyet átlövésből, továbbá két gólpasszt is kiosztott. Igazi klasszisok ellen mutathatta meg tudását, jó kis erőfelmérő volt számára is ez a mérkőzés.

Montenegró – Svédország 26-23 (12-12)

Több válogatott számára nagyon fontos találkozó volt az utolsó középdöntős fordulóban megrendezett Montenegró-Svédország. Montenegró a csoport harmadik helyéért és vele együtt az olimpiai selejtezőben való biztos részvételért, Svédország az elődöntőbe jutásért, az Oroszország elleni vereségen ekkorra már túl lévő Spanyolország szintén az elődöntőért szurkolt, annak eléréséhez montenegrói pontszerzés szükségeltetett. Magyarország számára pedig egy svéd pontszerzés jelentette volna a biztos olimpiai selejtező helyet. Az első félidő jól is alakult számunkra a mérkőzés, többször is vezetett a svéd válogatott, ám a szünetre 12-12-vel fordultak a csapatok. A második félidőre jelentősen változott a játék képe, az ezer fokon égő montenegróiak uralták ezt a játékrészt és végül három góllal meg is nyerték a számukra rendkívül fontos találkozót, így biztosították helyüket az olimpiai selejtezőtornán.

Jelena Despotovic (2/5, 40 %, 25:31): Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy Montenegró ezen a mérkőzésen tehette fel az i-re a pontot. Átlövőnk ezúttal pontatlanabbul célzott, több sikertelen próbálkozása volt, ám hozzá kell tenni, hogy két, nagyon fontos pillanatban elért átlövés góljával jelentősen hozzájárult hazája válogatottjának győzelméhez.

Montenegró győzelmével tehát biztosította saját részvételét az olimpiai selejtezőtornák egyikén, ezzel jelentősen csökkentve a mi esélyeinket. A másik középdöntős csoportban kedvezően alakultak az eredmények, hiszen Hollandia és Norvégia is biztosan bejutott a legjobb hét közé (mindkét gárda elődöntő vív)é és mivel Dél-Korea a jó kezdés után kissé kifulladt, így nem jutott a legjobb nyolc közé. Ezek után.számunkra a legfontosabb mérkőzésen, Svédország pénteken reggel küzd meg Németország ellen a világbajnokság hetedik – olimpiai selejtezőt jelentő – pozíciójáért. Németországnak ez az egy esélye maradt a selejtezőtornára való kijutásra, amely elképesztően nagy motiváció jelenthet számukra. Svédország azonban már biztosan részt vesz valamelyik selejtezőtornán, azaz rajtuk sokkal kisebb a teher, azonban megjegyzendő, hogy egy esetleges győzelemmel és a vele járó hetedik hely megszerzésével várhatóan könnyebb csoportba kerülnének a selejtezőn, így számukra is nyújt motivációt a pénteki találkozó.

A Románia elleni vereség óta nagy fordulatszámon pörgő számológépek pénteken még elvégeznek egy utolsó, számunkra létfontosságú műveletet, amely után derül ki, hogy negatív vagy pozitív a végeredmény. Nem maradt számunkra más lehetőség, minthogy a hetedik helyért lejátszódó helyosztón Svédországnak szurkoljunk Németország ellen.

Hajrá Magyarország, pénteken hajrá Svédország!