Kiütéses győzelmet aratott a DASE U16-os csapata

A fiatalabb korosztály szoros meccsen, egygólos vereséget szenvedett az Esztár otthonában.

0

20150313112149_sport-foci-gol-labda-bankracio_642x369_cover-7-300x172 Kiütéses győzelmet aratott a DASE U16-os csapata

Megye U16 DASE „B” csoport

Kozma László fiai hétközi meccset léptek pályára a nyolcadik helyen álló Esztár otthonában. Győzelmet vártunk, hiszen csapatunknak minden esélye meg van arra, hogy a dobogón végezzen. Már a találkozó elején éreztették ellenfelükkel, vissza akarnak vágni az őszi vereségért, de az Esztár nem adta meg könnyen magát. A játékrész végére megnyugtatónak tűnő 3:1-es vezetéssel vonultak szünetre az agrárosok, de a második félidő elején visszajött a meccsbe a hazai gárda, viszont utána beindult a debreceni henger, sorozatban születtek a gólok és 9:2 lett a vége.

Esztár – DASE: 2:9 (1:3)

DASE: Tőzsér, Komáromi, Haraszin (Molnár 64’), Győri, Fülep, Makula, Csukodi, Gönczör, Pató, Kiss Zs. (Varga 75’), Babrik (Nagy B. 77’)

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Babrik 8’, 68’, Kiss Zs. 18’, Makula 35’, 48’, Komáromi 59’, 81’, Győri 66’, Molnár 77’

Kozma László: Kemény, brusztolós mérkőzésen vagyunk túl. Borzasztóan rossz talajú és igen kisméretű volt a pálya, ami miatt nem igazán tudtuk használni a széleket. Az első félidő inkább a küzdelemről szólt, mint a fociról, a körülmények megszokására ment el az első 45 perc. Az Esztár első gólja után vérszemet kapott, de szerencsére sikerült megint betalálnunk, ez kicsit lehűtötte a kedélyeket. Félidőben mondtam a srácoknak, hogy ez így még nem biztos, figyeljünk oda, az Esztár nem fogja feladni. A második félidőt ugyanúgy kezdtük, mint a múltkor a Derecske ellen, kicsit bent maradtunk az öltözőben, amit az ellenfél ki is használt. Tíz perc után megint kisimult a játékunk, és az utolsó fél órában már az történt a pályán, amit mi akartunk. Szombaton a Nagyrábét fogadjuk, kell a győzelem ahhoz, hogy ott végezzünk, ahol elterveztük.

Megye U14 „B” csoport

A negyedik helyre feljövő DASE kedden a hatodik Esztárhoz látogatott, bíztunk a sikerben, de sajnos nem minden úgy alakult, mint azt reméltük. Hamar előnybe került csapatunk, ez mégsem zavarta meg az esztáriakat, az erős szélhez és a nem túl jó minőségű pályához a jóval fizikálisabb hazaiak jobban tudtak alkalmazkodni. Tíz perc alatt három gólt szereztek, jól használták ki a támadóik gyorsaságát. Benczik Zsolt tanítványainak sikerült szépíteniük, de pár perc múlva jött a hazaiak válasza. A második félidőben is folytatódott a gól adok-kapok, és hiába küzdöttek a debreceni srácok, előnyét végig megtartotta az Esztár.

Esztár – DEASE: 6:5 (4:2)

DASE: Borkó, Kozma, Sárközi, Székely, Balog, Juscsák, Kovács, Nagy P., Bodnár, Siteri

Cserék: Győrvári, Hidegkuti, Huszti, Csordás, Popovics, Bikki

Edző: Benczik Zsolt

Gólszerzők: Kovács 4’, 73’, Sárközi 30’, Juscsák 49’, Nagy P. 56’

Benczik Zsolt: A mérkőzés elején egy gyönyörű gólt szereztünk és úgy tűnt, hogy felszabadultan játszhatunk, de az ellenfél viszont másképp gondolta ezt. Sokkal agresszívebbek voltak, gyors játékosaikkal nem tudtunk mit kezdeni, sorra szerezték a gólokat. A félidőben igyekeztem feltüzelni a srácokat, ennek köszönhetően igazi parázs csata alakult ki a folytatásban. Sajnos a külső körülményekkel jobban meg tudtak birkózni a sokkal fizikálisabb hazaiak. Próbálkoztunk és küzdöttünk végig, ez most ennyire volt elég, szombaton a Nagyrábé ellen megpróbálunk javítani.