Koroknai Máté tartja jó formáját, Kácser Zita nem talált legyőzőre

Vasárnap folytatódtak a Budapest OPEN és Budapest Bajnokság küzdelmei, mely versenyen a debreceni sportolók alaposan kitettek magukért.

0

116133929_707061403483080_2183506152562628563_n-300x155 Koroknai Máté tartja jó formáját, Kácser Zita nem talált legyőzőre

A Budapest Open második versenynapján is izgalmas versenyekre lehetett számítani és nem is kellett csalódniuk mindazoknak, akik kilátogattak az Ikarus BSE pályájára. A nyitó napon gátasaink, Kozák Luca és Kerekes Gréta szállították az érmeket, de vasárnap is több debreceni atléta állhatott fel ismét a dobogóra.

A 400 gát mezőnyében a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola két atlétája is rajthoz állt. A Koroknai fivérek közül Máté beállítva idei legjobb időeredményét, elsőként szakította át a célszalagot, míg testvére Tibor, a harmadik helyet szerezte meg, szintén beállítva az idei szezonban elért legjobb idejét.

Kácser Zita a szombati, 5000 méteren elért harmadik helye után vasárnap 1500 méteren a legfényesebb medált gyűjtötte be, míg klubtársa, Klekner Hanga a rúdugrók mezőnyében végzett a második helyen.

Éremtermésben az ifjúsági versenyzőink sem akartak lemaradni a felnőttektől, súlylökésben Szabó Bence új egyéni rekordot beállítva lett harmadik. Szintén a dobogó legalsó fokára állhatott fel Stiegelmayer András a 2000 akadály eredményhirdetésénél.

Atlétáinkra hamarosan újabb megmérettetés vár, ugyanis hétvégén kerül megrendezésre a Lantos Mihály Sportközpontban a 125. Atlétikai Magyar Bajnokság.