
Fotó: deac.hu
A debreceni jégkorong szerelmeseit váratlanul érhette a hír, miszerint kedvencük, Berta Ákos szögre akasztja a korcsolyát, végleg leteszi az ütőt. A DEAC 51-ese tisztában volt vele, előbb-utóbb eljön ez a pillanat, ám nehezen hozta meg a döntést, hiszen élete a hoki.
Berta, mielőtt 2014-ben Debrecenbe igazolt, játszott a Dunaújváros, UTE, a Budapest Stars és az FTC színeiben. A DHK-s évek után egy rövid diósgyőri kitérőt követően ismét a cívisvárosba költözött, a DEAC játékosaként folytatta, majd fejezte be pályafutását.
A kiváló játékost bajnoki mérkőzésen ugyan már nem láthatjuk, ám kedvenc közegétől nem szakad el, a jövőben a DEAC Jégkorong Akadémia az U16-os csapatának vezetőedzőjeként adja át tudását a fiataloknak.
Köszönünk mindent Ákos, a szép pillanatokat, a gyönyörű gólokat, a sikereket, azt az elhivatottságot, alázatot, szerénységet, amit képviseltél a jégen és azon kívül. Nem csak kiváló sportoló vagy, hanem nagyon jó ember is. Példaképe lehetsz a fiataloknak, mi, a jégkoron szerelmesei pedig büszkék lehetünk rád.
Sok sikert kívánunk edzői pályafutásodhoz!
KZT




