Legjobb nyolcban a DVSE

Vérbeli rangadón, szoros mérkőzés után győzött a Debrecen az OB I/B-ben, amivel bebiztosította helyét a legjobb nyolcban.

0

OBIB10262-768x512-300x200 Legjobb nyolcban a DVSEFotó: Nagy Anita

A szombati mérkőzés a tétnek megfelelően nagy csatát hozott, aminek végén a cívisvárosi pólósok örülhettek.

A találkozóból három perc telt el, amikor megszületett az első találat, amit a DVSE játékosa, Dienes Imre Balázs szerzett. A házigazda fél perccel később egyenlíteni tudott, de erre jött a debreceni válasz. Egy emberelőnyös szituációt Katona Gábor váltott gólra. Az első negyedben Stefanidesz Levente is beköszönt, ezzel pedig már 3-1-re vezetett a Debrecen. A negyed legvégén az angyalföldi együttes újra bevette Gergely Bence kapuját, és ezzel egygólos előnnyel várta a folytatást a vendégcsapat, ami végül döntőnek bizonyult.

A második játékrészben újra egalizált a fővárosi legénység, amit Somorjai Sebestyén akciógólja követett. Az ASI a negyed felénél egyenlített. Katona Gábor találatával visszaszerezte a vezetést a DVSE, amivel továbbra is őrizte előnyét.

A harmadik negyedben rákapcsoltak az angyalföldi pólósok. Két góljuknak köszönhetően átvették a vezetést, így a meccsen első alkalommal a DVSE harcolhatott az egyenlítésért. Ezt sikerrel tették a fiúk: Katona Gábor megszerezte harmadik gólját, nem sokkal később pedig Stefanidesz Levente második és harmadik találatával már a debreceniek érezhették magukat nyeregben (6-8). Az ASI-t nem fogta meg a három bekapott gól: még a negyed vége előtt egy gólra zárkóztak.

Következett a mindent eldöntő utolsó felvonás. A nagyszerű napot kifogó Katona Gábor megúszását nem úszta meg gól nélkül a házigazda (7-9). A nagy csatát hozó utolsó negyedben az angyalföldiek ugyan ismét felzárkóztak, de egyenlíteni már nem sikerült. A végeredmény 8-9 a DVSE javára.

A győzelemmel a DVSE az utolsó forduló eredményétől függetlenül már biztosan ott van a másodosztály legjobb nyolc együttese között. Az B csoport 18. fordulójában a debreceni csapat az YBL-el játszik április 5-én a III. kerületi uszodában.