Lejátszotta első NB1-es bajnokiját a Cívis Bowling Team az idei szezonban

A végsőkig kiélezett küzdelemben debreceni győzelem született.

0

NB1002-300x200 Lejátszotta első NB1-es bajnokiját a Cívis Bowling Team az idei szezonban

Nem kezdődött rosszul az összecsapás.
Az Ábrók Andrea, Szabó Ilona, Hárnási Ferenc és Tolnai Tibor felállásban pályára lépő kvartett (háta mögött Harsányi Sanyi biztatásával) 3 mérkőzést megnyert az első etapból, Ilona egyébként teljesen elfogadható 181-es sora még a +8 HCP-vel is kevés volt Perczel Tamás ellen (189-200) . Andi 6 fával (190-184) arányban verte Fábián Zoltánt, Hárnási Feri 194-180 -re nyert Fajt Edit ellen, Tolnai Tibor pedig még épp időben kapta el Anda Jánost, mielőtt az nagyon belejött volna (177-160). Soha rosszabb kezdést. 3-1 lett ide.

A következő körben megtorpant a Cívis, illetve nagyon belehúzott a Glow. Tibor nyert Edit ellen 179-129-re, Ilona 210-194 arányban verte Fábián Z.-t. A Glow két 200 feletti sorral múlta felül Andit és Ferit (Perczel – Ábrók 204-169), Anda – Hárnási 216-170). Ezzel a kör 2 – 2 lett, összesítésben 5-3.

A folytatás is kiegyenlített volt, kicsit visszaesett a színvonal a dobott fák tekintetében, és újra 2-2 -re alakult ez az etap.

Szabó – Anda 140-180
Hárnási – Fábián 166-157
Ábrók – Fajt 149 – 167
Tolnai – Perczel 194 – 141
Ezzel összesítésben 7-5 ide.

Nem állt  olyan rosszul ekkor a csapat.
Röpke 20 perc múlva más kifejezetten csehül nézett ki a dolog, mivel sikerült egymást alulmúlva 0-4 arányban kikapni ebben a körben:
Hárnási – Perczel 160-163
Szabó – Fajt 160 – 203
Tolnai – Fábián 129 – 166
Ábrók – Anda 146 – 200
Ezzel  hirtelen vesztes állással kellett ráfordulni a párosokra, ugyanis 7-9 es vendégvezetéssel indult  a végjáték.
Tiszta volt helyzet: a győzelemhez minimum 3 párost meg kellett nyerni, minden más kudarcnak számított volna (kivéve persze a 4 győzelmet.)
Az első páros meccseken a Tolnai/Ábrók duó nem sokat tudott a győzelemhez hozzátenni, simán kapott ki a Fábián/Anda kettőstől. (292 – 406)
Szerencsére Ica és Feri hozta a kötelezőt a Fajt/Perczel duó ellen. (366 – 320 )

Az utolsó sorokra maradt tehát a döntés.
Szerencsére Ábrók Andi elkapta a fonalat, húzta a párost erősen (209) a Perczel/Komáromi csapat ellen (386 – 291), így minden szem az utolsó meccsre szegeződött, ahol a Szabó/Hárnási kettős küzdött Fábián/Anda ellen. Szó szerint küzdeni kellett a győzelemért, ami végül sikerült is, 349 – 316 lett a vége.
Ezzel meglett a meccs, megmaradt a kiváló hazai statisztika, alapszakasz meccsen még nem kapott ki itthon a Cívis, egy döntetlen kivételével csak győzelem született Tiszaújvárosban.