Loki: egy győzelem egy döntetlen és egy próbajátékos

A második meccsen kétgólos előnyt herdált el a Loki a Kisvárda ellen.

0

ds_2018_02_03_16_14 Loki: egy győzelem egy döntetlen és egy próbajátékosA DVSC játékosaira a törökországi edzőtábor előtt két edzőmeccs várt: Herczeg András játékosai a Kisvárdával csaptak össze szombaton. Az időjárás nem volt kegyes a mérkőző felekhez, hiszen szakadó eső fogadta a csapatokat Pallagon.

Az első találkozón a Loki alapcsapata kapott szerepet. A tizenkettedik percben Ferenczi veszélyeztetett szabadrúgásból, ez volt az első említésre méltó esemény. Bő fél óra után Mengolo lökete alig kerülte el a szabolcsi együttes kapuját, majd ismét Ferenczi próbálkozott, középre tartó próbálkozásával meggyűlt a baja a várdai kapusnak.

A második félidőben Nagy Sándort Szabados István váltotta a debreceni „ketrec” előtt. Lucas szerencsétlen mozdulata öngólt eredményezett, ezzel a találattal nyerte meg a DVSC az összecsapást. Érdekesség, hogy az első félidő 45, míg a második játékrész 30 percig tartott.

Kis pihenőt követően jött a második összecsapás. A Debrecenben a szlovák próbajátékos, Tomas Kosicky is bizonyítási lehetőséget kapott. Ez az ütközet már jóval eseménydúsabban alakult, Brana Ilics megpattanó próbálkozásával szerezte meg a vezetést a Várda. Kusnyir egalizált, majd Sós finom mozdulattal emelte át Molnár Tamást (2–1). A második játékrészben Takács köszönt be, de a vendégeknek sikerült ledolgozniuk a kétgólos hátrányukat, az egyenlítésben az egykoron Debrecenben is megforduló Horváth Zoltán kulcsszerepet játszott, hiszen duplázott.

DVSC–Kisvárda 1–0 (0:0)

DVSC: Nagy S. (Szabados 46.) – Bényei, Kinyik (Mészáros 60.), Szatmári, Ferenczi – Bódi (Bukta 60.), Filip, Jovanovic, Varga K. – Könyves, Mengolo (Bíró) P. 60.)
Kisvárda: Zöldesi – Melnyik, Vári, Izing, Jánvári, Protics – Lucas, Oláh G., Misics,Gosztonyi,Délczeg
Gól: Lucas (öngól, 47.)

DVSC–Kisvárda 3–3

DVSC: Kosicky – Kuti, Mészáros (Újvárosi 46.), Barna, Nagy K. – Bukta (Tisza 46.), Csősz, Kusnyír, Sós – Bíró P. (Szekulics 25.), Takács

Kisvárda: Molnár (Cserepko 46.) – Hej, Zanko, Rjasko, Papucsek, Heffler – Oltean, Soós, Ilics – Horváth Z., Lukács

Gól: 0-1 Ilics (11.), 1-1 Kusnyír (36.), 2-1 Sós (45.), 3-1 Takács T. (61.), 3-2 Horváth Z. 3-2 (63.), Horváth Z. 3-3 (68.)