Fotó: dvsc.hu
Talán Dzsudzsák Balázsék sem sértődnek meg a cím kapcsán, hiszen a bécsi zöld-fehérek otthonában reálisan nézve az lehet a Loki célja, hogy olyan eredményt érjen el, ami jó alapot nyújthat egy kiélezett visszavágóhoz. Hogy ez pontosan mit jelent, azt a játék képe alapján érdemes majd értékelni, de talán egy döntetlennel nem lehetnénk elégedetlenek. Persze miért ne győzhetnénk, nagyobb meglepetés is ért már idén zöld-fehér csapatot saját pályáján (a magyar bajnok volt a szenvedő fél…), de lássuk be, jelenleg ez a Rapid jobb csapatnak tűnik. Persze a számok nem védenek tizenegyeseket, mint Megyeri Balázs, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy a Rapid kerete a Transfermarkt szerint közel háromszorosát éri a Lokiénak, illetve, hogy az osztrák bajnokság jóval erősebb, mint a mi szeretett „enbéegyünk”.
Ünnepelt szerb vezetőedzőnk a szezon előtt kijelentette, nem szeretne abba a hibába esni, mint a 2019/2020-as csapat, amely a bravúros bronzérmet követően az Európa-Ligában szerepelhetett, majd év végén kiesett, ezért a hazai pontvadászat élvez prioritást. Ennek ellenére egy szép ajándékot adott egymásnak a csapat és a város futballszerető közönsége múlt csütörtökön: a játékosok kiváló hangulatban nemzetközi tapasztalatot, mi pedig egy hatalmas élményt szereztünk az Alashkert elleni továbbjutással. Innentől minden meccs ajándék, amit jó lenne kiélvezni.
A regenerációra nem panaszkodhatunk, a hétvégére kisorsolt Paks elleni bajnokit szeptember végén játsszuk majd le, így egy hetünk volt felkészülni az osztrákokra. Ők pályára léptek szombaton, de az Altach elleni könnyed győzelmük aligha vett ki belőlük annyit, hogy ebbe kapaszkodhatnánk. A nemzetközi porondon most kezdenek, az előző körben nem kellett pályára lépniük. Vezetőedzőjük, Zoran Barisic ugyancsak a 4-2-3-1-es formációt preferálja, és mivel esélyesként várja a párharcot, vélhetően erre számíthatunk csütörtökön este is. Amennyiben Srdjan Blagojevic is saját játékát szeretné játszatni, úgy fel kell nőniük a feladathoz a játékosoknak, hiszen a hátulról építkező stílusban nem nagyon szabad hibázni, és ezt ritkán tudják élesben gyakorolni Loncarék ilyen erős ellenféllel szemben. Ennek ellenére nehéz elképzelni, hogy felívelgetnénk a labdát, hiszen a várhatóan kezdő Dorian Babunskinak nem, de egyébként Bárány Donátnak sem ez az erőssége. Teljes koncentrációra lesz tehát szükség, amin nem segít, hogy akár 25-30 ezer drukker is segítheti a hazaiakat. Ezt persze kompenzálhatják a várhatóan szép számban elutazó, és mindig erőn felül teljesítő debreceni ultrák, akikre nagy szükség lesz ezúttal is.
Ne lepődjünk meg, ha az osztrákok uralják majd a játékot, ezért kiemelt felelőssége lehet a kiváló formában lévő Megyeri Balázsnak. A másik oldalon kontratámadásokkal és pontrúgásokkal is lehet keresnivalónk, ebben a két szélsőnkre, illetve Dzsudzsák Balázsra hárul majd nagy szerep. A hírek szerint rengeteget készültek a hazai játékosok csapatunkból, így nem valószínű, hogy lebecsülnének bennünket. Jó erőfelmérő lehet ez az összecsapás a Lokinak, aminek a végén jó lenne úgy lejönni a pályáról, hogy még aznap este ezrével támadják meg a nagyerdeistadion.hu oldal jegyvásárlási rendszerét a debreceni drukkerek a jövő heti visszavágó iránt érdeklődve…
Európa Konferencia Liga 3. selejtezőkör 1. mérkőzés
Rapid Wien – DVSC
08.10. 21:00 Allianz Stadion
Horváth Zoltán





