Fotó: Ásztai Csaba
Három meccs, három pont a debreceni gárda eddigi mérlege a júliusban elrajtolt bajnoki sorozatban, a piros-fehérek a Kisvárda, a Kecskemét és a Vasas ellen végeztek döntetlenre. Az utóbbi két meccsen hiába játszott fölényben a Lokomotív, dolgoztak ki számtalan helyzetet Dzsudzsákék, a döntő találatokat nem sikerült bevinni.
A következő fordulóban idegenbe látogat a Vasutas, hétfő este a Mezőkövesd otthonában lép pályára a gárda. A matyóföldiek számára rosszul indult a szezon, bár döntetlennel zárták az első játéknapot, a folytatásban a Kisvárdától és a Kecskeméttől is vereséget szenvedtek. Ennek következtében jelenleg a kiesőhelyen áll Supka Attila alakulata. Az előző szezonban háromszor mérkőzött meg a debreceni csapat a borsodiakkal, októberben és februárban a Mezőkövesd örülhetett, míg májusban a DVSC nyerte a párharcot.
Nem esélytelenül lép pályára Matyóföldön a cívisvárosi alakulat, az eddigi három fordulóban mutatott játék több mint biztató, helyzetekben sem volt hiány, ám ezen lehetőségekkel rosszul sáfárkodtak Janeiro legényei. Az eredményességhez e téren mindenképp hatékonyabbnak kell lenni. Az is bizakodásra ad okot, hogy van sebesség, dinamika a játékban, a védelem is stabilnak tűnik, akaratból, küzdeni tudásból pedig jelesre vizsgáztak a fiúk. Arra viszont számítani lehet, nagyon nehéz mérkőzés vár a Lokira, a házigazdák mindent megtesznek majd, hogy saját közönségük előtt javítsanak rossz mérlegükön. Várható, a DVSC szakvezetője ezúttal is változtat a kezdőn, talán csak kapusposzton és a védelemben marad az állandóság. Az is elképzelhető, hogy az új igazolások közül többen is bemutatkoznak, Olawale, Loukili, Dieye is megkapja a lehetőséget a mestertől.
Buzdításból sem lesz hiány, bár a hétfő esti időpont nem mondható szurkolóbarátnak, vélhetően sok debreceni drukker kíséri el a csapatot Kövesdre. Számukra a hazaút és a keddi munkába menet akkor lenne könnyebb, ha szeretett csapatuk győzelemmel zárná a hétfői párharcot.
NB I 4. forduló
Mezőkövesd – DVSC
08.22. 20:00 Mezőkövesd Városi Stadion
KZT




