Megvan az első győzelem a rájátszásban

Izgalmas mérkőzésen 14-13-ra győzött hazai medencében a DVSE az OB I/B rájátszásában a BVSC-Zugló ellen.

0

obi-300x200 Megvan az első győzelem a rájátszásbanFotó: Nagy Anita

Mindkét csapat vereséggel kezdte a rájátszás küzdelmeit, javítani ezúttal a debrecenieknek sikerült, az erős kezdés után végül egygólos győzelmet arattak.

Rögtön a mérkőzés elején megszerezte a vezetést Miroslav Bajin csapata Patócs Márton András góljával. Az első negyed további részében is jöttek a debreceni rohamok, Stefanidesz Levente, Patócs Márton András, Szarvas Péter és Zsilák László is gólt szerzett, ezzel pedig a játékrész végére 5-0-ra vezetett a DVSE.

A második negyedben a BVSC is „megérkezett” a mérkőzésbe, és megszerezte első gólját. A vendégek találata nem maradt válasz nélkül: Turcsányi Ákos értékesített egy emberelőnyös helyzetet (6-1). A fővárosiak ezután megszerezték a második góljukat, de Somorjai Sebestyén visszaállította az ötgólos különbséget. A negyed hátralévő részében újabb két BVSC találatot jegyezhettünk fel, ezzel pedig 7-4-es vezetéssel vonulhatott a nagyszünetre a hazai csapat.

A harmadik negyedben Torda Péter kezdte meg a gólgyártást. Ezt két vendégtalálat követte, majd Somorjai Sebestyén megszerezte második gólját. A vendégek ezután magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, és kiegyenlítettek (9-9). Rózsa Bence akciógóljával azonban ismét előnybe került a Debrecen, de a zuglóiaknak erre is volt válaszuk, így az utolsó játékrészt döntetlennel várták a csapatok.

A negyedik negyedet a DVSE kezdte jobban, miután Zsilák LászlóSomorjai Sebestyén és Macsi Martintalálataival ellépett ellenfelétől. A BVSC két gólt ugyan le tudott dolgozni a hátrányából, de ekkor érkezett az első debreceni gól szerzője, Patócs Márton András, aki góljával szép keretbe foglalta az összecsapást (14-12). Két perccel a meccs vége előtt újra felzárkózott egy gólra a vendégalakulat, de az egyenlítést már nem tudták kiharcolni.

A DVSE megszerezte tehát első győzelmét a rájátszásban, május 5-én pedig a dobogó harmadik helyén álló Nagykanizsa otthonába látogat.

Férfi OB I/B Osztályú Országos Bajnokság, Rájátszás 1-8. helyért 2. forduló:

DVSE – BVSC-Zugló   14-13 (5-0, 2-4, 3-6, 4-3)

Vezette: Sándor Péter, Kovács Cs. Tamás

DVSE: Gergely Bence, Patócs Márton András (3), Szarvas Péter (1), Somorjai Sebestyén (3), Stefanidesz Levente (1), Orosz Tamás, Torda Péter (1), Módy Tóbiás, Zsilák László (2), Katona Gábor, Rózsa Bence (1), Macsi Martin (1), Turcsányi Ákos (1), Somorjai Péter

Edző: Miroslav Bajin