Nagy csatában nyert a DHK U20-as csapata

Az EYBSL középszakaszának újabb fordulójában a st. pölteni illetőségű Okanagan HCE csapatát látta vendégül a Debreceni Hokiklub U20-as gárdája. S a fordulatos, kemény csata végén 5-4-es hazai sikernek tapsolhatott a nagyérdemű.

0

ds_2018_02_01_06_27 Nagy csatában nyert a DHK U20-as csapataNagy iramban kezdődött a találkozó, valósággal egymásnak estek a felek, ám tartósan egyik fél sem tudta ráerőltetni akaratát a másikra. Az első szó a vendégeké volt, miután a hatodik percben egy gólvonal előtti kavarodás végén – debreceni szempontból – szerencsétlenül pattant a korong, az üresen tátongó kaput pedig már nem volt nehéz bevenni. 0-1!

Próbáltak reagálni a hazaiak, Kuleshov ígéretesen kevergetett a jégen, ám néhány pontatlan átlövés, és egy veszélyesen kapu előterébe lőtt átadás egyelőre kevésnek bizonyult a találathoz. A játékrész hajrájához közeledve aztán kettőre nőtt a hátrány, miután egy nem túl életerős lövésbe szerencsétlenül kapott bele egy debreceni hokis. 0-2!

Arról, hogy pillanatok alatt feléledjen a remény, a mezőny egyik legaktívabbja, Kuleshov gondoskodott: tanári mozdulattal vágta a korongot a rivális kapujába. 1-2! Szépségdíjas találat! A vendégek próbáltak azonnal reagálni, ám a harmad utolsó momentumait a debreceniek uralták: Márton lövése nem sokkal zúgott el az Okanagan kapuja mellett.

A folytatásra sem esett vissza a meccs tempója: a vendégek portása több ízben is bravúrral tartotta előnyben csapatát, ám a játék ennek ellenére nem volt egysíkú. Többször gyűrték egymást palánkra a felek, de engedték a küzdelmet a játékvezetők. Teljes joggal, hisz a férfias keménységen és az időnkénti erődemonstráción túl semmi komoly nem történt. Legalábbis ebben a periódusban. Ami viszont ennél is fontosabb, hogy egy tanárian felépített kontra megkoronázásaként Csúvár hálóba bombázta a DHK egyenlítő találatát, percekkel később pedig a vezetést is megszerezték Máthé Csaba tanítványai, miután Jaroslavov parádés kapáslövéssel terelte hálóba a korongot. 3-2! Erre azonban nem sokkal később válaszolni tudtak a vendégek, így az újabb szünetben 3-3 állt az eredményjelzőn.

Véleményes Okanagan-találat vezette fel a záró etapot. A hazai jégkorongosok szabálytalanságot reklamáltak, ám a játékvezetők rövid konzultálást követően sem vonták vissza a gólt, mely után kissé elszabadultak az indulatok. A játékosok többször egymásnak estek, repült a sisak, az ütő, a verbális csörték után a pofonok sem maradtak el, hogy aztán az egyik ilyen csetepaté végén ellenfelünk egyik embere végleg kiszálljon a küzdelemből. Ennek függvényében öt percnyi emberelőny kínált remek esélyt a DHK számára, de mégis az Okanagan előtt nyílt komoly sansz: jól loptak korongot egy rövid átadást követően, a kihagyott ziccer után pedig büntetőből is próbálkozhattak, sikertelenül. A fór végén aztán Kuleshov villant ismét, hiszen újabb precíz átlövéséből megszerezte saját maga második, csapata negyedik találatát. Ezzel lett újra iksz, majd az utolsó szó is a DHK-játékosoké volt: egy középre tett korongra Darabos Krisztofer érkezett jó ütemben, és könnyűszerrel továbbított a gazdátlanul maradt ketrecbe. 5-4 lett ezzel, és ugyan a hátralévő percek sem teltek eseménytelenül, volt esély itt is-ott is, ám végül a debreceniek megőrizték minimális előnyük, s megérdemelten nyerték meg az összecsapást.

Máthé Csaba együttese legközelebb vasárnap, 18:15-től lép jégre, az Újpest ellen.