Négy éremmel zárták uszonyosúszóink a világbajnokságot

Szombaton utolsó napjához érkezett a kolumbiai Caliban zajló világbajnokság, utoljára ugrottak medencébe az uszonyosúszók.

0

295265529_10225165689581775_5549959517143244513_n-300x184 Négy éremmel zárták uszonyosúszóink a világbajnokságotA zárónapon négy számban voltak érdekeltek uszonyosúszóink, háromban a Debreceni Búvárklub kiválóságai is rajtkőre álltak. Szabó Anita 800 felszíni úszásban mérettette meg magát és 7:19.58-as idővel végzett a 9. helyen.

A Blaszák Lilla, Suba Sára, Senánszky Petra, Varga Krisztina alkotta 4×100-as felszíni váltó a délelőtti előfutamból a 2. helyen jutott a döntőbe, majd a fináléban is másodikként értek célba és vehették át az ezüstérmet.

Délelőtt a 4×100-as férfi felszíni váltó szintén kvalifikálta magát a döntőbe, a kvartettnek ekkor még tagja volt Pázmányi Sándor, délután viszont Mozsár Alex lépett a helyére és társaival, Kiss Nándorral, Hamlin Matthew-val, Bukor Ádámmal a harmadik legjobb időt úszva értek célba.

Ezen a napon sem maradtunk világbajnoki cím nélkül, erről Kiss Nándor gondoskodott, aki 800 felszíni úszásban utasította maga mögé a mezőnyt, míg Mozsár Alex a dobogó második fokára állhatott fel.

Sportolóink sikeresen zárták a világbajnokságot, bizonyítva, Magyarország az uszonyosúszás elitjébe tartozik. A nemzetközi mezőnyből kiemelkedett a sportág királynője, Senánszky Petra, aki gyarapítva aranyainak számát, immár 17-szeres világbajnoknak mondhatja magát.

Nem lenne teljes a kép, ha nem említenénk meg a kiváló trénert, Kókai Dávidot, akinek munkássága révén tanítványai 2008 óta 50 alkalommal állhattak fel a dobogó legmagasabb fokára, a debreceni sellőlány tiszteletére 27 alkalommal játszották el a himnuszt.