Nehezen, de győztek a serdülők

Győrben lépett a jégre serdülő együttesünk január 21-én. A mérkőzés tétje az volt, hogy maradunk-e az A csoport középmezőnyében, vagy megkezdjük a felzárkózást a listavezetőkre, konkrétan a 3. helyezett MAC csapatára.

0

dhku16 Nehezen, de győztek a serdülőkGyörgy József edző ezúttal is kritikus szemmel értékelte a találkozót: „Az első játékrészben nagyon gyengén kezdtünk, az egyik legpuhább harmadunkat produkáltuk. A hazai csapat lendületes támadásokat vezetett, csak a kapuvasnak és Gönczi Bence védéseinek volt köszönhető, hogy nem találtak be, de egy kontrát követően mégiscsak megszerezték a vezetést.

A második harmadban egy kicsit átszervezett csapattal jöttünk ki a jégre és jóval keményebben beleálltunk a meccsbe. A helyzeteink azonban vagy a győriek kapusában akadtak el, vagy kihagytuk a kihagyhatatlant is. Egyéni akcióból Szabó Kornél egyenlített, de nem sokáig tudtunk örülni, mert egy távoli lövéssel megint a Győr vezetett. Kapust cseréltem, az eredmény nem változott, pedig támadtunk folyamatosan.

A 3. harmad közepéig sorra maradtak ki a helyzeteink. A mérkőzésből már csak 9 perc volt hátra, amikor Szabó Kornél lövésébe Sándor Bence jól tette bele az ütőjét, ezzel sikerült másodjára is kiegyenlíteni. A meccs az 53. percben dőlt el, Ellerbrock kipattanóját Diószegi lőtte be az üres kapuba. A kapusaink 30-30 percet töltöttek a jégen, Gönczi Bence 10 lövésből 2 gól kapott, Antek Tamás hálója pedig érintetlen maradt.

Az eredményen kívül nagyon nehéz erről a meccsről túl sok jót mondani. Kevés emlékezetes dolgot csináltunk, a tényleges tudásunk alatt teljesítettünk, említésre méltó viszont, hogy sikerült kétszer is kiegyenlíteni és megnyerni a mérkőzést. Igencsak langyosan kezdtünk, azt pedig már többször tapasztaltuk, hogy meccs közben nagyon nehéz fejben változtatni. Sikerült ugyan felpörgetnem a játékosok egy részét, de voltak, akiknek a meccs végére sem sikerült a tudásuk legjavát nyújtani.”

Győri NEMAK ETO HC-Debreceni HK 2-3 (1-0, 1-1, 0-2)