Női kézilabda MK: A Siófok vitte el a bronzérmet a Főnix Arénából

A Dunaújváros hiába kezdett jól, a félidőben már a Balaton-partiak vezettek. A narancs-feketék előnyüket folyamatosan növelték és végül megérdemelten végeztek a Magyar Kupa dobogójának alsó fokán.

0

siófok-300x191 Női kézilabda MK: A Siófok vitte el a bronzérmet a Főnix Arénából

Fotó: MKSZ

A Főnix Arénában rendezett női kézilabda Magyar Kupa bronzmeccsére vasárnap 15 órától került sor, ahol az FTC-vel szemben hetesekkel alulmaradó Siófok a Győri ETO-tól sima vereséget szenvedő Dunaújvárossal csapott össze.

Bár a DVSC a kupasorozat idei kiírásának legjobb négy csapata között nem szerepelt, a harmadik helyért folyó párharcban több debreceni vonatkozású játékos is szerepet kapott. A Balaton-partiak oldalán a négy éven át a Lokiban kéziző Sirián Szederke tűnt fel, míg az újvárosiaknál a kölcsönben játszó Borgyos Panna mellett ott volt a DVSC egykori csapatkapitánya, Bulath Anita is ott volt. A 106-szoros válogatott Bulath-ot ráadásul különleges érzések kerülgethették, hiszen játékosként most ült utoljára a kispadon.

A mérkőzés elején jobban összpontosított a Dunaújváros, amely a csapatkapitánya, Szalai Babett vezérletével közel tíz percen át tartotta kétgólos előnyét. Elsősorban a feljavuló védekezésének köszönhetően a 13. percben Katarina Jezic révén a Siófok azonban egyenlített (5–5), majd három perccel rá Andela Janjusevic-nek köszönhetően a narancs-feketék át is vették a vezetést. A DKKA kisebb hullámvölgybe került, így a 18. percben kétgólos hátránynál Vágó Attila időt kért. A mester kiválóan rendezte csapata sorait, a Pest megyeiek Farkas Johanna hetesével feljebb zárkóztak, majd Krupják-Molnár Beatrix góljával a 23. percben ismét egálban (8–8) voltak a felek. A szünet előtti percekben a Balaton-partiak vezetőedzője is megához hívta a lányokat, és mindezt tette jól, hiszen a félidőben az eredményjelző 13–11-et mutatott a somogyiak javára.

Míg a fordulás után nyolc percen át a Siófok valamennyi támadása góllal végződött, addig a Dunaújváros mindössze egyszer volt eredményes. 17–12-es állásnál Vágó Attila az időkérés mellett döntött, és bár utána a piros-fehérektől Kazai Anita és Szalai Babett is betalált, a siófoki Simone Böhme zsinórban három gólt is szerzett, mellyel tovább nőtt az addigi különbség. A DKKA trénere ekkor egy újabb rövid megbeszélés alatt próbálta feltüzelni csapatát, ám a differencia négy-öt gólnyira állandósult. A Pest megyei együttes már nem is tudott feljebb zárkózni, sőt, Herczeg Lili több védése után a narancs-feketék növelték is előnyüket. A végéről tehát az izgalmak elmaradtak, a Siófok 27–20-as győzelmet aratott, mely a csapat számára bronzérmet jelentett. A Balaton-partiak a Magyar Kupában 2014 után örülhettek ismét éremnek, így a játékosok a díjátadás után még fél órával is szurkolóikkal közösen ünnepeltek.

A végén még Bulath Anitának tapsviharral köszönte meg a közönség, amit a hazai kézilabda fejlődéséért tett, de többen a Siófok színeiben utoljára pályára lépő Katarina Jezic-et is éltették.