Női U18-as kézi vb: Norvégia is kapitulált, negyeddöntőben Magyarország

Az első félidő döntetlennel zárult, ám szünet után ellépve az ellenféltől, magabiztosan nyertek lányaink és készülhetnek a negyeddöntőre.

0

nor_hun_55-300x171 Női U18-as kézi vb: Norvégia is kapitulált, negyeddöntőben MagyarországFotó: IHF

Tökéletesen kezdett Bohus Beáta csapata a középdöntőben, tanítványai átgázoltak a Brazilokon, kiütéses győzelmet aratva 32-16-ra múlták felül ellenfelüket. Válogatottunk ezzel a sikerrel négy ponttal vezetik IV. középdöntő csoportot a norvégok, franciák és brazilok előtt. Pénteken ismét pályára léptek lányaink, mely játéknapon azzal a Norvégiával találkoztak, mely gárda háromgólos vereséget szenvedett Franciaországtól. Nemzeti csapatunk számára az egy pont is elég lett volna, hogy biztosan ott lehessen az elődöntőben, de ifjú kéziseink ezúttal is győzelem reményében léptek pályára.

Az első két támadás mindkét oldalon találat nélkül zárult, a harmadik attakot viszont a norvégok góllal fejezték be, melyre Simon Petra hetesből válaszolt. Sokáig érintetlenek maradtak a kapuk, vagy a lövések voltak pontatlanok, vagy a hálóőrökben akadt el a labda, illetve a hatosfalak is jól működtek. Bő hét percet kellett várni a harmadik találatra, ezt viszont a mieink szerezták, átvéve a vezetést. Egy újabb hosszabb gólcsend következett, amit végül ez emberelőnyben lévő norvégok törtek meg, ledolgozva ezzel hátrányukat. A félidő derekán Farkas Júlia értékesített egy újabb hetest, Majd Panyi Anna is kiharcolt egy büntetőt és egy kiállítást, ám nem sikerült megduplázni az előnyt. Bár nem sokszor zördültek meg a hálók, de felváltva estek a találatok mindkét oldalon, az utolsó 10 percet döntetlen állással kezdték a felek. A játékrész hajrájában fordítottak a norvégok, de Juhász Kata azonnal ledolgozta a hátrányt. Az első 30 percet a DVSC kiválóságának, Csernyánszki Liliánának gólja zárta, aki hetesből volt eredményes. Előnyt azonban egyik csapat sem tudott kiharcolni, 9-9-es állásnál vonultak öltözőbe a felek.

Szabó Anna találatával indult a második játékrész, ám a norvégok nem maradtak adósok, mely találatokat mindkét csapat részéről újabb gólok követtek. Öt perc elteltével a mieink vezettek, ami nagyban annak is köszönhető, hogy Zaj Klára kiváló formában őrizte a kaput. Ám hiába védett sok lövést a magyar hálóőr, ellépni nem sikerült a norvégoktól, de ez kis idő elteltével változott, Szabó Anna negyedik találatával először vezetett két góllal a magyar csapat. Csernyánszki is második találatát jegyezhette, a debreceni irányító büntetőből lepókhálózta a bal felső sarkot, majd első akciógóljával már háromra nőtt a mieink előnye. Tökéletesen működött a hatosfalunk, ehhez a Loki másik tehetsége, Kiss Csenge is hozzátette a magáét, aki több lövést is blokkolt. A 17. percben tovább nyílt az olló, így nyugodtan kézilabdázhattak lányaink, ekkor már öttel vezettek a Bohus-tanítványok. A norvégok átlövésekkel próbálkoztak, tették ezt sikeresen, ám zárkózni nem tudtak, minden találatra volt magyar válasz. Ahogy telt az idő, egyre közelebb került válogatottunk a győzelemhez, de ekkor még hátra volt négy perc, ám Farkas Júlia a mérkőzés hajrájában végleg eldöntötte a párharcot, majd Juhász Kata tette fel a koronát válogatottunk teljesítményére. Lányaink így megőrizték 100 százalékos mérlegüket és készülhetnek a negyeddöntőre.

Női U18-as világbajnokság, IV. középdöntő csoport 2. forduló

Norvégia – Magyarország: 19-24 (9-9)

Norvégia: Frisendal, Malesevice, Mardalen (kapusok), Enger, Giske 1, Grasdal 4, Hedenstad 2, Honningstad 3, Jullumströ 1, Kamburce 1, Kvarme, Kyrkjeeide 1, Mjos, Monné 2, Rosenberg 4, Solbakken

Edző: Kristine Lunde-Borgersen

Magyarország: Imre, Sass, Zaj (kapusok), Csernyánszki 4 (2), Csíkos 1, Farkas 3 (1), Juhász 5, Kiss, Kovalcsik, Kármán, Molnár, Panyi, Simon 6 (1), Szabó, Szabó 5, Varga

Szövetségi edző: Bohus Beáta

KZT