Ojediran góljával nyert a hajrában a Loki

Végig fölényben futballozott a DVSC, majd emberelőnybe került, végül egy góllal legyőzte vasárnap este az Újpestet.

0

DSC_4329-300x154 Ojediran góljával nyert a hajrában a LokiFotó: Ásztai Csaba

A diósgyőri vereséggel szinte biztossá vált, hogy már nem érhet oda a dobogóra a debreceni gárda (matematikailag még igen), ám még a 4. helyet el lehet csípni. Mivel pénteken a Puskás kikapott Zalaegerszegen, egy győzelemmel egy pontra lehetett volna zárkózni a felcsútiakhoz. Ha pedig az MTK vereséget szenved a Fraditól, a kék-fehéreket meg is előzhette volna Srdjan Blagojevic legénysége. Ám ahhoz, hogy mindez valósággá váljon, előbb az Újpestet kellett a Nagyerdei Stadionan két vállra fektetni.

Az alapcsapat ismét változott a DVTK ellenihez képest, szűrőként visszakerült Ojediran és Szuhodovszki, támadóként pedig Szécsi pótolta a hét közben megsérült Bárányt. Kellett a győzelem, mivel a DVTK ikszelt a Kecskeméttel, egy sikerrel elléphettek volna a cívisvárosiak a borsodiaktól.

Berke Balázs 19:30-kor megadta a jelet a kezdésre, Tajti lábáról pedig útjára indult a labda. Az elején a vendégek birtokolták inkább a játékszert, de eseménytelenül teltek a percek, a kapusoknak ebben a periódusban nem akadt munkája. A 6. percben Ferenczi beadása után az előrehúzódó Romanchuk tesztelte Banait, ám a lilák hálóőre biztosan fogta a közeli fejest. Kiegyenlített volt a játék, a két tizenhatos között pattogott a labda, nem találtak egymáson fogást a csapatok az első 10 percben. A 13. minutumban Dzsudzsák 32 méterről végezhetett el szabadrúgást, ám lövése egy méterrel fölé szállt. Eltelt negyedóra, ám Romanchuk fejesén kívül helyzetet nem lehetett feljegyezni egyik oldalon sem, a védelmek tették a dolgukat. A 17. percben viszont igen, ekkor Dzsudzsák lövése kipattan Banai térdéről, a labda Baranyai elé került, beadását viszont Ferenczi kevéssel fölé bólintotta. Szécsi megmozdulását vizsgálták a VAR szobában, aki az Andzulas elleni szabálytalanságért sárgát kapott, de szerencsére a kártya színe nem változott. A 29. percben Szuhodovszki is megkínálta egy lökettel Banait, bár elvetődött a vendégek kapusa, nem kellett játékba avatkoznia, a labda elsuhant a bal kapufa mellett. Kezdeményezőbb volt a Vasutas, volt dolga az Újpest védelmének, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kidolgozniuk Szécsiéknek. A 34. minutumban Szuhodovszki állt közel a gólhoz, ám az utolsó pillanatban felszabadítottak a vendégek. A 36. percben viszont talpon volt a hazai tábor: Ojediran lökete megpattant egy védőn, a labdára Domingues csapott le, majd centerezett, a menteni igyekvő Kobouri lábáról saját kapujában kötött ki a játékszer. Ám miután a VAR vizsgálat kiderítette, Domingues lesen volt, így Berke érvénytelenítette a találatot. A szünetig hátralévő időben már nem kerültek veszélybe a kapuk, gól nélküli döntetlennel zárult az első félidő.

A szünetben a Loki szakvezetője nem látott okot a cserére, a negyedórás pauza letelte után változatlan összeállításban küldte pályára csapatát. VAR vizsgálattal indult a második játékrész, Tamás Vajda elleni szabálytalanságát először sárgával jutalmazta Berke, majd visszanézve az estet, előkerült zsebéből a piros, az UTE védője pedig mehetett zuhanyozni. Fölénybe került emberelőnyben a hajdúsági gárda, nyomás alatt voltak a vendégek, többször is veszélybe került a kapujuk, de a labda nem került a vonalon túlra. Áttevődött a játék a vendégek térfelére, majd a 60. percben Dzsudzsák beadása után Domingues zörgethette volna meg a hálót, ám közelről nem tudott betalálni. A 66. minutumban ismét a Loki csapatkapitánya adott be, Ferenczi fejesét azonban a léc alól kitornázta Banai, majd Vajda elől mentettek az utolsó pillanatban a vendégek. Levegőben lógott a vezető találat, de az első gól csak nem akart megszületni. A 77. minutumban változtatott először Blagojevic, Szécsi helyett Batait küldte pályára. Emberhátrányban a fővárosiak igyekeztek lassítani a játékot, ha kellett, színlelt sérülésekkel húzták az időt. Mindent megpróbált a DVSC, hatalmas nyomás alatt voltak a lilák, de a betömörülő védelmen nem találták a rést, a lövések pedig rendre elakadtak. A 88. percben végre megtört a jég, Ojediran fejéről a hálóban landolt a labda (1-0). Ezzel a találattal begyűjtötte a három pontot a DVSC.