Remekeltek atlétáink az országos bajnokság nyitónapján

Szombaton vette kezdetét a 124. Atlétikai Magyar Bajnokság Budapesten. Az első napon hat érmet szereztek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzői, ebből három a legfényesebb medál.

0

szuper_liga_d_1nap_2018_ml_90-300x161 Remekeltek atlétáink az országos bajnokság nyitónapjánFotó: atletika.hu

Az országos bajnokságon a teljes hazai élmezőny, a jelen tehetségei, a jövő reménységei is rajthoz álltak. A debreceni atléták már a nyitó napon alaposan kitettek magukért, három bajnoki cím mellett három ezüstérmet szereztek.

A férfiak 400 méteres számában Koroknai Tibor idei legjobb idejével begyűjtötte 12. bajnoki címét, egy századdal előzte meg a második helyen célba érkező vetélytársát. 3000 akadályon Lendvai András magabiztos futással a második helyet szerezte meg.

Szinte már megszokhattuk, ha Kozák Luca és Kerekes Gréta rajthoz áll 100 gáton, a dobogó első két foka már ki is van bérelve. Nem volt ez másként most sem, Luca idei legjobbjával elsőként futott át a célvonalon, míg Gréta mindössze egy tizeddel lemaradva a második helyet szerezte meg. Idejük nagyon biztató, mindketten 13 másodpercen belül teljesítették a távot. Suba László tanítványa 100 síkon is megmérettette magát, a legrövidebb sprintszámban is dobogós helyen végzett, ezüstéremmel gazdagítva medálgyűjteményét.

Az országos bajnoki címek sora ezzel még nem ért véget, gerelyhajítónk, Szilágyi Réka is a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Réka már a harmadik bajnoki címét zsebelhette be.

K. Szabó Gabriella 1500 méteren állt rajthoz, a mezőny egyik legfiatalabb indulójaként a negyedik helyen végzett. Véleményünk szerint, Gabi teljesítménye felér egy bajnoki címmel, hiszen juniorként a felnőttek között csak olyanok előzték meg, akik 4-8 évvel idősebbek nála. 400-on Dávid Anna a nyolcadik legjobb idővel teljesítette a távot.