Salakmotor: Kolodziej parádé Debrecenben

A debreceni salakmotoros stadion adott otthont szombaton a vaspapucsosok egyéni Európa-bajnokság selejtezőjének.

0

salak-300x167 Salakmotor: Kolodziej parádé DebrecenbenFotó: salakszorok.hu

Igazi sztárparádét láthattak mindazokazok, akik szombaton kilátogattak a Perényi Pál Salakmotor Stadionba, ugyanis nagy salakos nemzetek, Lengyelország, Dánia, Svédország, Nagy-Britannia, Csehország motorosai pattantak nyeregbe. A mezőnyben többek között megtalálhattuk Jepsen Jensent, Janusz Kolodziejt, Adam Ellist, Jacob Thorssellt és Kacper Worynat.

A 13 ország 16 salakszórói 20 futamban mérték össze erejüket, a tét pedig nem volt más, mint a Speedway European Championship challenge-be jutás. Ehhez viszont az első ötben kellett végezni, így várható volt, hogy izgalmas futamokban dőlnek majd el a helyezések. Magyarországot Magosi Norbert, a SpeedWolf Debrecen vaspapucsosa képviselte a mezőnyben.

Izgalmas futamokat láthattak a sportág szerelmesei, ráadásul két pluszfutamot is kaptak ajándékba. A Eb selejtezőt végül a végig parádésan motorozó lengyel kiválóság, Janusz Kolodziej nyerte, akit egyedül Jepsen Jensen tudott csak legyőzni. Dimitri Bergé állhatott fel a dobogó második fokára, míg Jacob Thorssell a 3. helyen zárta a versenyt.

Magosi Norbert becsülettel küzdött, végül két ponttal a 14. helyen végzett.