A közelmúltban bonyolították le a KHSE szervezésében a Kyokushin Karate Diákolimpia 2019/20-as tanévének elődöntőjét Nyíradonyban.

0

unnamed-1-300x177 Shogun éremzuhataggal indult az év

A képen Szutor Anna formagyakorlat közben

A 32 egyesületet felvonultató versenyen 253 ifjú harcos lépett tatamira, akik az egyesületük mellett általános és középiskolájukat is képviselték.

A debreceni Shogun SE mondhatni tarolt, az egésznapi küzdelmek termése, 15 arany, 10 ezüst és 27 bronzérem. A cívisvárosi karate klub ezzel már a hatodik diákolimpiai elődöntőt nyerte meg.

A Shogun SE lett az előző évben 88 egyesület közül, a Magyar Kyokushin Karate Szervezet legeredményesebb klubja, ezt szeretnék idén is megismételni. A cél eléréséhez tökéletesen kezdték az évet a debreceni karatékák.

Az egyesület ügyvezetője, Rácz Csaba elmondta, 2019-ben hét országban, 24 versenyen mérettették meg magukat a klub katatékái. A versenyeken csak aranyéremből 141-et szereztek, a teljesítményüket megfejelték 4 Európa-bajnoki helyezéssel. Mindezek mellett, öten sikeres mestervizsgát tettek az előző évben.