Sikeres hétvégét zártak atlétáink

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái két helyszínen, tíz alkalommal állhattak dobogóra a mögöttünk hagyott hétvégén.

0

80-méter-300x171 Sikeres hétvégét zártak atlétáinkFotó: Ásztai Csaba

A Gyulai István Atlétikai Stadion adott otthont az U16 és U14 Területi Atlétikai Bajnokság 2022 – Kelet – 2. fordulójának. Az U14-ben induló Szőke Gréta kiváló formában érkezett a versenyre, három számban is begyűjtötte a legfényesebb medált. Donka László tanítványa 80 méteren 10.46-os idővel elsőként futott át a célvonalon, majd 300 síkon is nyert, 43.36-nál megállítva az órát, végül távolugrásban 5.53 méterrel is a legjobbnak bizonyult. A siker értékét növeli, hogy mindhárom számban megjavította egyéni csúcsát.

Az idősebb korosztály 100 méteres számában lét debreceni tehetség is felállhatott a dobogóra, Darai Laura 12.60-as idővel a 2., míg Keszthelyi Szonja 12.78-at futva a 3. fokára (mindketten megjavították egyéni csúcsukat). Laura távolugrásban is megmérettette magát, melyet 5.25-es teljesítménnyel nyert meg, Szonja pedig 300 méteren ért elsőként a célba (41.92).

Felnőtt atlétáink közül Koroknai Tibor és Kerekes Gréta Székesfehérváron, a 38. Honvéd Kupa Atlétikai Versenyen álltak rajthoz. Giczei Csaba és ifj. Tomhauser István tanítványa 51.08-as idővel ért leggyorsabban célba, míg Gréta 100 gáton diadalmaskodott, 13-64-nél megállítva az órát.

Az U20-as korosztályban versenyző Schmiedt Lilla 100 gáton 14.51-es idővel a 3. helyet szerezte meg. Az Ablonczy Lili, Katona Emma, Kalmár Alíz és Fekete Júlia összetételű sprintváltónk 2:16.18-at futva végzett az élen.