Szabó Dórival a kapuban nyert a válogatott

Kiütéses győzelemmel rajtolt a magyar lánycsapat az Európia Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF). A debreceni Szabó Dórával felálló válogatottunk Hollandiát verte 43–26-ra.

0

eiofgyor Szabó Dórival a kapuban nyert a válogatottTöbb pályát is kialakítottak a győri Audi Arénában az Európia Ifjúsági Olimpiai Fesztivál kézilabda tornájára, így érthetően bábeli hangzavarban kezdték a mieink első meccsüket. A magyar válogatott kapujában a DVSC-TVP játékosa, Szabó Dóra kezdett, s az ő bravúrjai is kellettek hozzá, hogy a szoros első tíz perc után félidőre tetemes előnyt szerzett a szellemesen, jól játszó hazai együttes (23–9). A folytatásban már csak a különbség volt kérdéses, végül 43–26-ra nyert Bohus Bea szövetségi edző csapata. Szabó Dorci a negyvenedik percig állt a kapuban, s remek teljesítményt nyújtott, míg a mezőnyben Pál Tamara és Kácsor Gréta volt a magyar válogatott vezéregyénisége!

MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 43–26 (23–9)