
Nagyon értékes három pontot szereztünk az előző fordulóban Zalaegerszegen. Azt játszottuk idegenben, amit kell, biztos védekezésből, labdaszerzések után gyors kontrákat vezettünk. A mérkőzés elején és a végén voltak meleg pillanataink, de a 90 perc zömében stabilak voltunk, szereztünk két gólt. Nyilván vannak, akik jobb játékot vártak, de egy lejtmenetből nem feltétlenül szép játékkal lehet kijönni. A győzelemből oroszlánrészt vállalt Kosicky, aki nagyon jól védett, több bravúrt is bemutatott, bizonyítva ezzel, nem rossz képességű kapus. Ami még örömteli, hogy hosszú sérüléséből felépülve ismét pályára lépett Bódi Ádám, vele jelentősen erősödött a csapat.
Hétvégén idei utolsó hazai bajnoki mérkőzésünkön lépünk pályára, amikor is a Honvédot fogadjuk a Nagyerdei Stadionban. A Kispest új edzővel vágott neki a bajnokságnak, a szezon eleje elég döcögősen indult számukra, az első hat mérkőzésükből csak egyet tudtak megnyerni. Úgy gondolom, Sannino Giuseppe munkája fokozatosan beérett, ezt bizonyítja, hogy a 7. fordulótól egy hétmeccses veretlenségi sorozatot produkált a csapat. Játékukon látszik az olasz stílus, fegyelmezetten védekeznek. Nyáron visszatért Kispestre Lanzafame, aki unikum a magyar futballban, kiváló képességekkel bíró játékos, képes mérkőzéseket eldönteni. Azt gondolom, nem lesz könnyű dolgunk, a három pont megszerzéshez szerintem több kell, mint amit Zalaegerszegen nyújtottunk. Szombaton más taktikával, és ami a legfontosabb, önbizalommal telve kell pályára lépni véleményem szerint. Az, hogy legjobb játékosunk, Bódi visszatért, sokat jelent, játéka olyan hatással bír, ami alapjaiban fogja megváltoztatni a csapat játékát. Egyensúlyt tud teremteni a középpálya és a támadó sor között, igazi vezéregyéniség, kritikus helyzetekben is jó döntéseket hoz, ráadásul gólérzékeny, gólpasszokat tud adni. Nem szabad hagyni, hogy a Honvéd játékban és mentálisan fölénk kerekedjen, illetve azt sem, hogy jobban alkalmazkodjon a nem ideális körülményekhez. Gondolok itt a hidegre, vagy pálya talajára, ilyenkor jönnek a belső tényezők, az akarat és a jó hozzáállás. Itthon illik jobb játékot nyújtanunk, bízok abban, hogy ez így is lesz, a ZTE elleni győzelem nagy önbizalmat kell, hogy adjon, de helyén kell kezelni. Én bízok benne, hogy itthon tudjuk tartani a három pontot, ha Kaposváron is nyerünk, szerencsés esetben a középmezőny elején találhatjuk magunkat és pozitív mérleggel zárjuk az őszi szezont.




