
Egy nehéz mérkőzésen van túl a csapat, a bajnok otthonából sikerült elhozni egy pontot. Véleményem szerint jól helytálltunk a Videoton ellen, ha kis szerencsénk van, kettő nullára nyerhettünk volna, ami egyébként az én tippem volt a találkozó ellőtt. Sajnos nem sikerült, összességében nézve, igazságos eredmény született.
Pénteken az MTK-t fogadjuk a Nagyerdei Stadionban, nehéz, küzdelmes mérkőzésre lehet számítani. A fővárosiak jó szériában vannak, az első fordulóban még vereséget szenvedtek, de azóta három győzelmet könyvelhettek el. Jó szakmai stáb irányítja a csapatot, tetszetős focit játszanak. Egységes, összeszokott együttes, bár voltak távozók nyáron, a csapat gerince megmaradt, ráadásul jól sikerültek az igazolásaik. Gyors játékosaik hamar fel tudnak zárkózni a támadásokhoz, Kanta és Bognár technikás labdarúgók, remekül irányítanak középpályán, kapura is veszélyesek. Biztos vagyok abban, nem a kiesés elkerüléséért fognak harcolni a bajnokságban, sőt, akár a dobogón is végezhetnek.
Mint mindig, ezen a mérkőzésen is fontos, hogy a párharcokból mi kerüljünk ki győztesen, minél több labdát szerezzünk. Fegyelmezett, koncentrált játékra lesz szükség, higgadtnak kell lenni a befejezéseknél. Elengedhetetlen, hogy jó mentalitással lépjünk pályára, itthon szenvedélyesebben kell játszani, mint az MTK. A DVTK elleni hazai mérkőzésen a csapat megmutatta az erejét, azzal a játékkal és a Videoton elleni első félidei teljesítménnyel nagy az esély arra, hogy megszerezzük a győzelmet, ami azt is jelentené, felléphetnénk a dobogóra. Remélhetőleg, minél többen fognak kilátogatni a mérkőzésre és remek hangulatot teremtenek. Azt kellene elérni, hogy az ellenfelek „remegő lábakkal” lépjenek pályára a Nagyerdei Stadionban, természetesen ez nem megy egyik napról a másikra, de ha a csapat és a szurkolók összefognak, idővel ez elérhető.




