Tíz éremmel zárták atlétáink a Kelet Kupát

Benépesült szombat délután a Gyulai István Atlétikai Stadion, ugyanis ezen a napon került megrendezésre a Kelet Kupa.

0

Atlétikai-verseny-034-300x184 Tíz éremmel zárták atlétáink a Kelet Kupát

Fotó: Ásztai Csaba

Idén először rendeztek versenyt a debreceni stadionban, mely megmérettetésen felnőtt és utánpótlás atléták léptek rekortánra. A viadalon a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola kiválóságai is rajthoz álltak, akik kiváló teljesítményt nyújtva 10 éremmel zárták az egynapos versenyt.

800 méteren Oláh Máté teljesítette leggyorsabban a távot, aki 1:56.07-es idővel ért célba, míg klubtársa, Koroknai Tibor 400 gáton utasította maga mögé a mezőnyt (50.36). Magasugrásban Török Gergely és Bakosi Péter külön versenyt vívott, melyet a nyíregyházi atléta nyert, három centivel előzte meg a 2.14-es egyéni csúcsát beállító debreceni ugrót. Rúdugrásban ketten is felállhattak a dobogóra, Hodossy-Takács Sámuel új egyéni rekorddal (3.90) a 2., míg Chrobák Gergő a 3. fokára. Súlylökőnk, Csapó Tamás kezéből 14 méter 20 centire szállt a szer, mely ezüstérmet ért, ugyan úgy, mint Iván Zsombor 14.45-ös teljesítménye hármasugrásban.

A női mezőnyben egy cívisvárosi érem született, melyről rúdugrónk, Klekner Hanga gondoskodott. Magyar bajnokunk három sikeres kísérletet bemutatva, 4.35-nél fejezte be a versenyt, mely új egyéni csúcs, és vehette át a legjobbnak járó aranyérmet. Hanga megpróbálkozott a 4.45-ös magassággal is, ám ezt már nem sikerült teljesítenie.

Ifjúsági atlétáink közül Vincze Szabolcs 100 síkon nem talált legyőzőre (10.70 PB), míg Chrobák Gergő 6.44-el megnyerte a távolugrást.