Túl sok volt a hiba

Dunaújvárosban lépett pályára a DEAC futsalcsapata hétfőn este, a második szakasz negyedik fordulójában.

0

54462342_2313599292008036_5371639601955864576_n-300x200 Túl sok volt a hibaFotó: Derencsényi István

Kimondottan rosszul indult a találkozó Elek Gergő csapata számára, még csak a harmadik perc telt el, mikor már 2:0-t mutatott az eredményjelző, a hazaiak javára. Sikerült szépíteni a 10. percben, de szinte azonnal érkezett a Dunaferr dupla válasza, ez kissé sokkolóan hatott, viszont gyors egymásutánban ismét fel tudtak egy gólra zárkózni egyetemistáink. A játékrész utolsó percében az újvárosiak ismét kihasználták védekezési hibánkat és kétgólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

Szünet után sem változott a játék képe, támadtunk, adódtak helyzetek, de még az ordító ziccerek is kimaradtak, a hibáinkat viszont sorra kihasználta a hazai gárda. Voltak fellángolások a mérkőzésen, de a 2×20 perc java részében sok hibával és bizonytalanul játszottak a fiúk, így pedig esély sem volt pontot szerezni a Dunaferr otthonában.

Dunaferr – DEAC: 7:3 (5:3)

DEAC: Faragó Á., Szentes-Bíró, Kovács, Vékei, Kondás

Cserék: Krajcsi, Kasuba, Tóth A, Faragó L., Elek, Varga

Edző: Elek Gergő

Gólszerzők: Kovács 10’, Kondás 18’, Vékei 19’

Elek Gergő: Csalódott vagyok és érthetetlen számomra, a Dunaújváros ellen, már nem először, miért játszunk bátortalanul, bizonytalanul. Magával a támadójátékkal nincs gond, az továbbra is jó, bár a befejezésekkel továbbra is vannak gondok, rendre rossz döntéseket hozunk, a legnagyobb helyzeteket is kimaradnak. A védekezésben viszont hatalmas hibákat vétünk, nem csak egyénileg, hanem csapatszinten is. Már az első percekben kétgólos hátrányba kerültünk, futhattunk az eredmény után, de a félidő vége előtt sikerült felállnunk, felzárkóztunk 4:3-ra, két percen belül két nagyon szép gólt szereztünk. A lefújás előtti pillanatban egy egyéni hibát ismét kihasznált a Dunaferr. A második játékrészben is ezekkel a gondokkal küzdöttünk, hiába dolgoztuk ki a lehetőségeket, nem tudtuk egyiket sem értékesíteni, ellenfelünk pedig kihasználta a hibáinkat. Mérkőzés előtt nem éreztem, hogy gond lehet, rendesen felkészültünk, a taktika is rendben volt, láttam a játékosok szemében a tüzet, a pályán viszont mintha megijedtünk volna a Dunaferrtől. Meg kell találnunk az okokat, miért nyújtunk visszafogott teljesítményt mindig az Újváros ellen. A következő mérkőzésünkig van két hetünk, addig megoldást kell találni a problémákra, két ki-ki meccset fogunk játszani a Csömör és a Szigetszentmiklós ellen, nagyon fontos lenne hazai pályán megszerezni a pontokat. A két hosszabb szünetet próbáljuk minél hasznosabban eltölteni, tervezzük, hogy edzőmérkőzéseken lépünk pályára.