Fotó: Papp Attila/DEAC
Ha nem is lehengerlő teljesítménnyel, de bezsebelte a három pontot a DEAC női futsalcsapata a bajnoki nyitányon, Quirikó Vivien tanítványai a Budaörs legyőzésével kezdték a szezont. Szombaton a nyáron alaposan átalakult Astra látogatott a DESOK Sportcsarnokba, soros riválisunk előbb magabiztosan múlta felül az újonc TFSE gárdáját, majd heroikus csatában egygólos vereséget szenvedett a bajnokaspiráns Tolnától.
Címvédőként a DEAC várhatta esélyesként az ütközetet, így a meglepetés erejével hatott, hogy alig fél perc elteltével vezetést szerzett az Astra, ráadásul nem is akármilyen góllal, Dorner Dóra gyakorlatilag nullszögből lőtte ki a jobb felsőt. A balszerencsés kezdés után igyekeztek ritmust váltani az egyetemisták, fokozatosan átvettük az irányítást, ám a kapura nem voltunk igazán veszélyesek. A legközelebb Horváth Viktória járt a gólszerzéshez, ám életerős lövését blokkolták a vendégek, majd Krascsenics Csilla került helyzetbe, de egy szép csel után pontatlanul célzott. Üveges Katalint előszeretettel játszották meg a társak, Varga Adél többször is nagyot mentett rutinos játékosunk elől. Amikor már olybá tűnt, összejöhet az egyenlítés, szinte a semmiből megduplázta előnyét az Astra, a 13. percben Varga mélységi indításából ismét Dorner volt eredményes. Érkezett is a debreceni időkérés, ám nem sikerült rendeznünk soraikat, a középkezdés után nem sokkal ugyanis ismét az Astra ünnepelhetett, Dorner ezúttal előkészítőként tűnt fel, Balogh Noémi pedig nem hibázta el a ziccert. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, több lehetőségünk is adódott a szépítésre, ám Hargas Annamária állta a sarat, Fülöp próbálkozásánál pedig Dorner mentett nagyot. Ahogyan az lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a félidő vége előtt Megyesi Regina is beköszönt, így a szünetben négy góllal vezetett az Astra.
Volt mit mondania az öltözőben Quirikó Viviennek, s bár a fordulás után egyre nagyobb labdabirtokolási fölénybe került a házigazda DEAC, sajnos az igazán nagy helyzetek továbbra is elmaradtak, elsősorban távoli, pontatlan kísérleteket jegyezhettünk fel. Az Astra azt tette, amit 4–0-s vezetésnél tenni kell: átadták a területeket, szervezetten védekeztek és tudatosan gyors ellencsapásokra rendezkedtek be. Tíz perc telt el a második játékrészről, amikor egy ilyen kontra végén Megyesiről megfeledkeztek a védők, ő pedig köszönte szépen, a hatoson belülről megszerezte a vendégek ötödik találatát. A lényegi kérdések ezzel végérvényesen eldőltek, a folytatásban a becsületükért küzdöttek a debreceni hölgyek, s össze is jött a várva várt szépítés, Horváth Viktória szabadrúgása Üveges Katalinról vágódott az üllői kapuba. A hajrában akár újabb gólokat is szerezhettünk volna, ám előbb Krascsenics, majd Sovány Liza rezgette meg a kapufát, így az eredmény már nem változott. A DEAC nagy meglepetésre tükörsima, 5–1-es vereséget szenvedett az Astrától, de messze még a szezon vége, egy hét múlva, az újonc TFSE otthonában máris lehet javítani.
Női futsal NB I, 3. forduló
DEAC – Astra HFC Üllő 1–5 (0–4)
DEAC: Torma – Tóth N., Fülöp, Nagy A., Horváth V.
Csere: Tóth A., Sovány, Krascsenics, Üveges, Gajzágó, Czégény
Vezetőedző: Quirikó Vivien
Astra: Hargas – Balogh N., Varga A., Csolti, Dorner
Csere: Németh A., Soós, Megyesi
Vezetőedző: Dombó János
Gólszerzők: Üveges 33′, ill. Dorner 1′, 13′, Balogh 14′, Megyesi 19′, 30′
P.G.





