Véget ért a leány U16-os bajnokság őszi idénye

A DVSC-DLA lánycsapata túl van az őszi fordulókon, teljesítményüket a csapat vezetőedzője, Takács Tamás értékelte.

0

ds_2017_11_16_13_38 Véget ért a leány U16-os bajnokság őszi idénye7 mérkőzésen – 3 győzelem – 1 döntetlen – 3 vereség. A bajnokság elején hamar kivált két csapat, előbb a Salgótarján, később az Eger fejezték be idő előtt a bajnokságot. Így a 10 csapatos bajnokság, csak 8 csapattal folytatódott.

Az első mérkőzésünk előtt ellátogattunk egy felkészülési mérkőzésre a Balmazújvároshoz, ahol bizakodóan vártam az első HNP meccsünket a lányokkal. Egy szuper megmérettetés volt számunkra tudtunk éles helyzetben gyakorolni az edzéseken tanultakat. A meccset 7-0-ra megnyerték a lányok és már tényleg bizakodva néztünk a bajnokság elé, ami tudtam nem lesz könnyű, de mertem nagyot álmodni.

Az első mérkőzésünket a fél szezont követően a bajnokkal játszottuk, a Mezőkövesddel, két hasonló csapatot láttam a pályán, kissé érdekes gólokat kaptunk már az első meccsünkön, ráadásul rögtön kettőt is. Mi pedig ezekre még nem tudtunk jól reagálni, így a Kövesd nyert 3-1-re.

A második meccsünk is érdekesen sikeredett egy szerény létszámmal érkező Nyírség ellen sikerült vereséget szenvedünk, 2-1-re. A meccsen a Nyíregyháza 8+1-ben érkezett csere nélkül, mégis két ügyes leányzó megtréfálta a több ügyes játékosból álló lányainkat.

Egy kis túra következett a 3. fordulóban, Gyöngyösre látogattunk. Egy szimpatikus csapattal játszottunk, most fordult a kocka, a jobban játszó Gyöngyöst vertük meg, 2-1-re.

A negyedik fordulónk volt a legsikeresebb, amikor kiszakadt a gólzsák. Balmazújvároson tudtunk Győzni 9-0-ra. Az első félidőben a Balmaz szimpatikusan játszott, majd a második félidőben elfogytak és egyénileg föléjük nőttünk. Komlós Lillát erre a hétvégére sikerült leigazolnunk és rögtön három gólt szerzett.

Egy elhalasztott meccsünket pótoltuk a pihenő időben ellátogattunk a KBSC – Kazincbarcika csapatához, akik sok hiányzóval álltak fel és éppen megvoltak 8+1-be. Mégis meg tudtak minket lepni, egy nagyszerű kapus teljesítménnyel az ellenfél oldalról. Rengeteg helyzetünk volt már ezen a meccsen is, de nem tudtuk őket értékesíteni, 2-1re nyert a KBSC.

Az utolsó előtti fordulóban egy újabb kirándulás következett, az úti cél Cigánd volt, ahol egy 1-1-et játszottunk, rengeteg helyzet és sajnos több rossz döntést is hoztunk az utolsó passzoknál és befejezéseknél.

Az utolsó fordulóban Pallag – DLA itthon játszottunk, először az Akadémián. 3-2-es győzelemmel avattuk fel. Szépen tudtunk búcsúzni az őszi szezontól. Összességében rengeteget tanultak és fejlődtek a lányok, még valahogy a koncentráción és a mérkőzéseken történő jó döntések és meccs drukk leküzdése lesz a célunk. Több felkészülési mérkőzést is terveztem be számukra fiú csapatokkal is.

A házi Gólkirálynőnk: Tóth Zsóka lett – 7 találattal.

Közben, míg folyt a HNP bajnokságunk, a lányokat beneveztük a Megyei U-19 Keresztpályás bajnokságba, ahol extra terhelést kaptak, de tudtam pihentetni 2-3 leányzót, mivel 2001-es lányaink sajnos most nem állnak rendelkezésre a versenyszabályzat értelmében nem játszhatnak a HNP bajnokságban.

A gyöngyösi meccset követően, másnap mentünk az első Megyei fordulóra, ahol két meccset játszottunk, sajnos mind a kettőt elveszítettük, de biztatóan játszottak a lányok, már játékban jobbnak éreztem őket, mint az U-19-es lányokat. Kereszt pályáról tudni kell, hogy 6+1-ben és 1X25 percet játszottunk, de így is megterhelő volt a lányoknak másnap még meccset játszani.

Egy pihenős hétvégén következett a 2. fordulója a Megyei keresztpályának, ahol igencsak kijött a lépés, 4 góllal vertük a két U-19-es ellenfelünket. Csodás játékkal. Így mentünk a Balmazhoz HNP-ra, aminek láttuk a végkifejletét, önbizalommal tele.

A harmadik forduló a Balmazi meccs után volt vasárnap, már mind a lányok és én is hulla fáradtan, mentünk és csináltuk végig ezt a húzós hétvégét. Egy döntetlen és egy vereséget tudtunk összehozni.

Az utolsó Megyei fordulóban a szabadnapos U-19-es csapatunk ment el és mi tudtunk pihenni. A Várdai meccs után egy hosszabb, 3 hetes aktív pihenőre küldtem a lányokat, ahol tudnak a tanulásra összpontosítani, itt a félévi zárás előtt és bebiztosítani a jó jegyeiket. December elején jönnek vissza a lányok a pihenőből, aztán az U-17-es Megyei Futsal Bajnokságban fogunk részt venni és ezzel párhuzamosan készülni a tavaszi szezonra. Nagy reményekkel vágok neki a Futsal Bajnokságnak, mivel közel is áll hozzám ez a sportág Futsal edzőként is, szeretnék itt is sikereket elérni a lányokkal. Véleményem szerint a Futsal-ból sok játékelemet tudunk, majd hasznosítani a HNP bajnokságban is. A jövőre nézve, célunk a dobogó, amire képesnek tartom a csapatot. Kellemes pihenést kívánok a lányoknak és a csapatoknak is.

Mint megtudtuk, Takács Tamásra térdműtét vár, mihamarabbi teljes gyógyulást kívánunk neki.