Vízilabda: A BVSC-vel sem bírtak a debreceni pólósok

Bár a DVSE nem vallott szégyent a jobb erőkből álló BVSC-Zuglóval szemben, a debreceni csapat a vereség következtében továbbra is az utolsó helyet foglalja el a tabellán.

0

DVSE-300x182 Vízilabda: A BVSC-vel sem bírtak a debreceni pólósok

Fotó: DVSE

A DVSE vízilabdacsapata kedden, a víz világnapján hazai környezetben a BVSC-Zugló csapata ellen ugrott a medencébe. A mérkőzést korábban a fővárosiak kérésére halasztották el, azonban a sors fintora, hogy az elmúlt napokban a debrecenieknek is meg kellett küzdenie a betegségekkel. Az 5. helyen álló vendégek számára már nem volt igazán nagy tétje a találkozónak, ám a debrecenieknek annál inkább, hiszen ahhoz, hogy a jelenlegi, biztos kiesést jelentő pozíciót elkerüljék, pontra vagy pontokra lett volna szükségük.

Az első ráúszásnál a fővárosiak hozták el a labdát, de az első támadás végén Ágh György a kapu fölé lőtt. A debreceni pólósok is nagy elánnal elánnal vetették bele magukat a küzdelembe, Smitula Gergő emberelőnyből a 2. percben megszerezte csapatának a vezetést. Ezt követően Csapó Miklós kísérlete után Kósik Soma egy óriásit védett, ám a kipattanóra jól érkező Ágh György már eredményes tudott lenni. A hazai oldalon talán a nagy tét miatt elöl több alkalommal is megremegtek a kezek, több pontatlanságot láttunk a DVSE játékosaitól, így a BVSC Gyárfás Tamás révén fordított. Somlai Tamás is tüzelt, azonban a labda jócskán elkerülte a kaput, majd az ellentámadásból Pásztor Mátyás kegyetlenül kilőtte távolról a jobb felsőt, így tehát a zuglóiak növelték az előnyt. A 8. percben Fülöp Bence még okosan a jobb alsóba helyezte a labdát, így az első negyed végén a vendégek csak egy góllal álltak jobban.

A második negyed elején a labdára Macsi Martin csapott le, ám Korbán Richárd lövését Györke Zsolt magabiztosan védte. A kihagyott lehetőség a házigazdák számára különösen fájó volt, mivel nem sokkal később a bombaformában lévő Pásztor újra betalált, így a BVSC-Zugló megint kettővel vezetett. A játékrész felénél mindkét csapatot sok hiba jellemezte, a kapkodó játékból pedig a cívisvárosi együttes jött ki jobban, hisz Macsi Martin emberfórban egy gyönyörű, és annál fontosabb akciógólt ért el. A DVSE-nek azonban esélye sem volt az egyenlítésre, mivel pillanatok múlva a sárga-kékek góllövőlistájára Nagy Márton is feliratkozott. Fülöp Bencének közelről már nem volt szerencséje, így bő negyedóra után a debreceniek hátránya (3–5) két gólos volt.

A fordulás után Kósik Soma több bravúrt is bemutatott, de a labdaszerzéseket sem Takács Kristóf, sem Smitula Gergő nem tudta kihasználni. A DVSE vezetőedzője, Süveges Máté hiába kért időt, a BVSC két újabb gólt dobott, amellyel már négyre hízott a különbség. Fülöp Bence találatára ráadásul Ágh György szinte azonnal válaszolt, majd Csapó Miklós a 24. percben a fővárosiak javára 9–4-re módosította az eredményt.

A záró felvonást a debreceni csapat tehát rendkívül nehéz helyzetből kezdte, de játékosai a felzárkózás reményében mentek előre. Török Béla kimaradt lövése után Pásztorral továbbra sem bírtak a hazai védők, míg a hajdúságiak húzóembere Somlai volt. A csapatok vezérei az utolsó játékrészt két-két góllal indították, majd Stefanidesz Levente kozmetikázta az eredményt. Ágh újabb eleresztett lökete is pontos volt, de a góleső Smitula révén tovább folytatódott. A 9–12-es végeredményt Korbán Richárd állította be, így a DVSE ugyan nem vallott szégyent, az alakulat még nehezebb helyzetbe került. A piros-fehérek már csak a listavezető FTC-vel mérkőznek meg, előbb idegenben, majd hazai környezetben.

E.ON Vízilabda OB1, 23. forduló (pótolt mérkőzés)

DVSE-Master Good – BVSC-Zugló 9–12 (2–3, 1–2, 1–4, 5–3)

Gólszerzők: Fülöp 2, Somlai 2, Smitula 2, Stefanidesz, Korbán, Macsi M., illetve Pásztor 4, Ágh 3, Gyárfás 2, Csaó, Nagy M., Betizi