Vízilabda: Az idei Magyar Kupa nem a debreceniek versenysorozata volt

A lényeg, a bajnoki szezon végén jusson fel a DVSE az első osztályba.

0

314413825_809239383853194_1321218186231753072_n-300x169 Vízilabda: Az idei Magyar Kupa nem a debreceniek versenysorozata voltFotó: Nagy Anita/DVSE

Hogy miért a világ egyik legérdekesebb versenysorozata a férfi vízilabda Magyar Kupa? Tegnap pályaválasztóként, de Budapesten lejátszotta a DVSE a sorozat 1. fordulójának odavágóját az OSC ellen, ma pedig már jöhetett is a visszavágó.

Az már a sorsolásnál eldőlt, melyik csapat jut majd tovább, hiszen az OSC bombaerős az idén is, az OB I-es bajnokság egyik nagy esélyese, míg a debreceniek épp tavaly búcsúztak az első osztály küzdelmeitől.

A Magyar Kupa 1. fordulójának első meccsén sima fővárosi siker született, 18–7-re győzött az OSC, ahogy az várható is volt.

Hogy mit hozott a két csapat második összecsapása? A játék képében hasonlóságot, az eredményben is majdnem. De nézzük az elejétől!

Az első negyedben eldőlt minden, ha valaki még hitt is bármiben debreceni szempontból, nyolc perc játék után mindent fel is adhatott, 7–1-re vezetett az első játékrész után az OSC. A cívisvárosi lejtmenet pedig folytatódott a következő nyolc minutumban is, villanásai sem nagyon voltak a DVSE-nek. A nagyszünetre 13–2-re vezettek a hazaiak.

A harmadik negyedben annyi gólt dobott összesen a debreceni alakulat, mint az azt megelőző két etapban – az örömből pedig mindössze ennyi jutott hajdúsági szempontból, ugyanis az OSC ebben a játékrészben is nyolcat vágott. Az utolsó negyedben újabb hetet, a rossz hír pedig még az, hogy ebben a DVSE már egyszer sem tudta megzörgetni ellenfelének a hálóját. 28–4 a vége, összesítésben 46–11-gyel jutott tovább a budapesti együttes, felejtsük is el. Hogy miért? Mert mindemellett a DVSE gárdája akár már novemberben bebiztosíthatja a feljutását az OB I-be, pedig még csak jövőre dől el majd minden, de papíron akár már meg is lehet, a Magyar Kupát meg egye fene!