Két mérkőzését megnyerte a DKA és ezzel alapszakasz győztes lett.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Alapszakasz 4. forduló

Debrecen, OEC csarnok, 2017.11.25. szombat

Debreceni KA – Nyiregyházi Sportcentrum 220-24 (76-4, 40-7, 48-7, 56-6)
DKA: Fekete Csongor 39, Virágh Benedek 32, Czeglédi Bence 29/15, Madar Krisztián 27, Madar Kristóf 26/3, Túri Viktor 12/6, Balázsi Ákos 12/3, Seszták Miklós 12, Sólyom Dániel 11, Csirkés Péter 8, Schwarczenberger Csongor 7, Sass Barnabás 5

Edzők: Kovács Balázs, Boldizsár Ferenc

Kovács Balázs: Sikerült rákoncentrálnunk a feladatainkra. Végre nem csak egy félidőn át, hanem 35 percen keresztül tartott a figyelem. Voltak extra teljesítmények és nagy öröm számomra, hogy kilenc játékos is 10 pont fölött dobott valamint a 9 három pontosunk is biztató. A folytatásba is ilyen szellemben és sebességben kell kosárlabdázni a komolyabb játékerőt képviselő csapatok ellen is.

Debreceni KA – MEAFC 179-23 (55-0, 43-11, 38-6, 43-6)
DKA: Fekete Csongor 39, Czeglédi Bence 24, Madar Krisztián 22/3, Madar Kristóf 19/6, Virágh Benedek 19/3, Seszták Miklós 13, Balázsi Ákos 12, Sólyom Dániel 9/3, Schwarczenberger Csongor 8, Sass Barnabás 6, Csirkés Péter 4, Túri Viktor 4

Kovács Balázs: Az előző ellenfelünkhöz képest egy képzettebb és erősebb, azonban fáradtabb csapat ellen játszottunk. Az első negyedben a védekezés tökéletesen működött, de a támadásban sok ziccert hibáztunk. A folytatásban is tartottuk a tempót és ismét remek győzelmet arattunk.

Sokat és keményen dolgoztunk az előző forduló óta, sikerült sok hibát kijavítani és a koncentrációnk időtartamát kitolni. Nagy öröm, hogy egyre magabiztosabbá válnak a 7-12. emberek. Sikerült nem csak az első negyedekben (bár az első negyedek extrák voltak), hanem a másodikban is dominálni és ugyanolyan sebességben játszani. 3 sérültünk távollétében is kiválóan kosárlabdáztunk és ez azt jelenti, hogy komoly verseny van a 12-be kerülésnél. A bajnokság azonban csak most kezdődik. Büszke vagyok a csapatomra az alapszakasz elsőség és az eredményes játék miatt. Bízok benne, hogy ugyanilyen hozzáállással és szorgalommal tesszük  a dolgunkat és az eredményességben is meg fog mutatkozni. Gratulálok a játékosaimnak!