A hazaiak kihasználták a védekezési hibákat

U 20-as együttesünk október 7-én magyar bajnoki mérkőzés keretében a MAC Budapest csapatával találkozott.

0

defaultnews_u20_ebysl-1-300x200 A hazaiak kihasználták a védekezési hibákat

Az erőviszonyok tekintetében kissé a mindig erős MAC felé billent a mérleg nyelve, tekintettel arra is, hogy Jan Bylesjö ismételten csak 13+1 játékossal tudott nekivágni a találkozónak. Az 1. harmadban jól kezdtek a mieink, 01.04-nél Yakimchuk megszerezte a vezetést, majd a 10. percben Kozma növelte az előnyünket. A 16. percben szépített a MAC, de a szünetben így is vezetett a debreceni együttes, akik többet lőttek kapura (12-17), mint ellenfelük. A 2. játékrész elején egy-egy kiállítás esett mindkét oldalon, majd Csicsák a 28. percben egalizálta a mérkőzés állását. Kiegyenlített játék folyt a pályán, a 31. percben azonban Ferencz a MAC-ot juttatta előnyhöz. Nem sokáig, a 34. percben Filep emberelőnyben értékesítette Yakimchuk passzát, majd 39.48-nál Rácz Kristóf góljával megfordítottuk az eredményt. A 3. harmadban egyre jobban elhúzott a hazai csapat, a 42. percben Galántai egyenlített, majd Molnár, illetve Galántai újabb találatával az harmad felénél már két góllal vezettek. A debreceni szakvezetés 58.17-nél lehozta a kapust, de Csicsák révén a MAC rövidesen betalált, így odalett az egyenlítés lehetősége.

JAN BYLESJÖ vezetőedző kritikusan kommentálta a történteket: „Az 1. harmadban jól kezdtünk, ahogyan azt a számok is mutatják; 2-1-es vezetésre álltunk és 17 lövést küldtünk kapura. De a csapatstruktúra és a játékrendszer tekintetében többet akartam látni. Nagyon sok helyet és időt hagytunk a MAC számára a védekező zónánkban, a támadó zónában pedig nem tudtunk annyiszor hosszú támadásokat vezetni, mint amennyire szükségünk lett volna. A MAC kihasználta a védekezési fegyelem és a megfelelő játékszerkezet hiányát, a második játékrészben kétszer, a harmadikban pedig négyszer is. A következő találkozóra fejleszteni kell a védőmunka fegyelmét és tudatosságát, a csapatstruktúrát a támadó zónában, valamint fokozni szükséges a sebességet és energiát, koronggal és anélkül is.”

MAC Budapest – Debreceni HK 7-4 (1-2, 2-2, 4-0)