Két éremmel zárta a Főnix Kupát a DSC-SI

Vasárnap este véget ért a XII. Főnix Kupa Utánpótlás Kézilabda Torna, a három nap során közel 1500 gyerek lépett pályára.

0

3796-300x200 Két éremmel zárta a Főnix Kupát a DSC-SIFotó:debrecenisportcentrum.hu

Tizenegy cívisvárosi helyszínen, összesen 295 mérkőzést játszott a 41 egyesület 118 csapata. A Debreceni Sportcentrum – Sportiskola kézilabda szakosztálya és a Hajdú-Bihar Megyei Kézilabda Szövetség immár harmadik éve közösen szervezte meg a tornát, ahol 5-5 leány és fiú korosztály tehetségei léptek pályára. A legfiatalabbaknál (U10) a versenykiírás értelmében nem számolták a gólokat, a többi korcsoport esetében viszont több esetben nüanszok döntöttek a helyezésekről. A DSC-SI szakosztálya két éremmel zárta a tornát, az U13-as leányoknál Bujárszki Ádám csapata ezüst- míg az U11-es fiúknál Huszák Erika tanítványai bronzérmet szereztek.

A XII. Főnix Kupán két korosztályban is nyerni tudott a K. Szeged SE, míg a Pick Szeged, a Mezőkövesdi KC, a Simontornyai KK, az FTC, a PC Trade Szeged KKSE és a Győri ETO KC játékosai egy-egy alkalommal emelhették magasba a legjobbnak járó serleget.