Nemzetközi hokitorna a Debreceni Jégcsarnokban

Március 22-24-ig újabb nemzetközi jégkorong torna színhelye lesz a Debreceni Jégcsarnok. A Carpathian Junior Hockey League (CJHL) keretében ezúttal az U 13-as korosztályból verbuválódó együttesek mérik össze az erejüket.

0

Rookie-Cup_online_999-212x300 Nemzetközi hokitorna a Debreceni Jégcsarnokban

A nemzetközi mezőny hét csapatból áll; Lengyelországot a Nowy Targ és a Sanok, az északi szomszédokat a Tőketerebes, Ukrajnát két Kijev-i alakulat, míg Romániát a Galati gladiátorai képviselik. Magyarország részéről a házigazdák, a Debreceni HK fiataljai vesznek részt az eseményen. A ifjú titánok körmérkőzéses formában versenyeznek, a torna három napja alatt mindegyik csapat napi két mérkőzést játszik. A találkozók 2×20 percesek, a félidők között néhány perces szünettel. Az aktuális szezonban eddig két fordulóra került sor, az elsőnek a múlt év októberében Sanok, a másodiknak decemberben Tőketerebes adott otthont.

A szlovák bázisú tornasorozat harmadik fordulóját rendezik meg Debrecenben, itt kerül sor vasárnap délután a díjkiosztó ünnepségre is. A debreceni együttes az utolsó forduló előtt a tabella 6. helyét foglalja el, azonban hazai jégen, bizonyosan szép számú nézőközönség biztatásától kísérve, jó esélyük lesz az előre lépésre. A korábban szerzett tapasztalatok alapján joggal bízhatunk abban, hogy élvezetes csatákban, sportszerű keretek között dől majd el a mérkőzések sorsa, amelyek nem csupán a szakembereknek, hanem a szurkolóknak is szép élményeket kínálnak.

A 3. forduló eseményeiről honlapunkon naponta adunk tájékoztatást, de az érdeklődők a live stream közvetítésnek köszönhetően élőben nézhetik majd a torna mérkőzéseit a DHK Youtube csatornáján keresztül.