Vezér Fitness sikerek a miskolci GP-n

Június 1-én rendezték Miskolcon a INBA GRAND PRIX 2019 versenyt, az Egyetemi Körcsarnokban.

0

62046966_2217578701624102_5305709173902671872_n-300x225 Vezér Fitness sikerek a miskolci GP-n

Profi körülmények fogadták a versenyzőket, a szponzoroknak hála, sok ajándékot tudtak kiosztani a szervezők. Tíz ország versenyzői mérették meg magukat a kiváló bírói gárda előtt, köztük a debreceni Vezér Fitness 25 sportolója, akik kiváló eredményeket értek el. A magas részvétel miatt (208 induló), a szervezők négy blokkra bontották a versenyt.

Délelőtt a Bodybuilding juniorok (23 évesek) léptek színpadra, Zováth Máté a nagyon erős mezőnyben szépen helyt állt, sajnos a döntőbe nem sikerült beverekednie magát. Máté elmondta, ez volt az első versenyszezonja, készül tovább, hogy a formája még jobb legyen.

A második blokkban a gyerekek következtek, mind az öt korcsoportban volt debreceni induló. A fitness gyerekek 5-7 év korcsoportban Sári Rebeka első, míg Szécsi Dóra második helyen végzett. A 8-9 évesek között Huszti Zsófia Viktória gyönyörű gyakorlata aranyérmet ért, míg ugyan ebben a korosztályban Sári Bianka a negyedik, Süvöltős Anna az ötödik, Takács Lujza a hatodik, míg Tarr Szófia a hetedik helyet szerezte meg. A lányok közül többen életük első versenyén vettek részt.

A 10-11 évesek mezőnyében volt a legtöbb induló, 15 versenyző mutatta be 90 másodperces gyakorlatát. A pontozóbírák Milánik Jázmint a második legjobbnak látták, a bronzérmet Vida Viktória vehette át. Szabó Amanda az előkelő negyedik, Nagy Anna Eszter hatodik helyen végzett. Ugyancsak ebben a korcsoportban versenyzett Bozsik Zsófia és Vízhányó Rozália, mind a ketten szép gyakorlatot mutattak be.

A 12-13 évesek korosztályában Kecskés Karina a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, Bodnár Lilla pedig a harmadikra. A 14-15 évesek közt is debreceni éremnek örülhettünk, Lakatos Léna a legfényesebb éremmel gazdagodott, az ötödik és hetedik legjobb gyakorlatot Barna Zsófia és Pálóczi Réka mutatta be.

A felnőtt mezőny Fitness Classic Women’s kategóriájában a Vezér Fitness oktatója, Gáncsos-Lukács Tímea is dobogóra lépett és az előkelő második helyen végzett.

A harmadik blokk Mr. Physique -180 cm kategóriában Szűcs Richárd mérettette meg magát, sajnos nem sikerült bekerülnie a top hatba. A Bikini Mamas Masters +40 mezőnyében Kecskés Melinda gyakorlata ezüstérmet ért.

Késő délután, a negyedik blokkban lépett színpadra Székely Klaudia a Bikini +170 cm kategóriában és a döntőben az előkelő 5-ik helyet szerezte meg.

Kecskés Melinda: Nagyon boldog vagyok, amiért nagyon sokan eljöttek és szurkoltak nekünk. Köszönöm a szülőknek, kísérőknek, barátoknak a szurkolást és az elismerést, amit szombaton kaptuk tőlük nagyban hozzájárult a jó eredményekhez. Köszönet Estók Endrének az INBA Hungary elnökének, és Farkas Henrietta INBA PNBA PRO világbajnoknak a verseny profi levezetésért. Nagyon köszönöm férjemnek, Kecskés Zoltánnak, hogy végig mellettem volt.