Három országos bajnoki érem

Hétvégén került megrendezésre Budapesten Magyarország Fedettpályás Atlétikai Bajnoksága.

0

cover_20200222-300x168 Három országos bajnoki éremFotó: MASZ

A BOK Csarnokban találkoztak az ország legjobb atlétái, hogy a kétnapos versenyen eldöntsék, 2020-ban ki a legjobb fedettpályán a különböző versenyszámokban.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola maroknyi csapata sikeres hétvégét tudhat maga mögött, három éremmel és értékes helyezésekkel zárták az országos bajnokságot.

Szombaton már beszámoltunk a Debreceni Sportélet oldalán Klekner Hanga Csenge kiváló eredményéről. Utolsó ugrásával átjutott a 4.30-as magasságon, mellyel megnyerte a női rúdugrást, de nem csak az aranyéremnek örülhetett, hanem új egyéni csúcsának is.

Másnap gátasainkon volt a sor, Kozák Luca és Kerekes Gréta nem is okoztak csalódást szurkolóiknak. Luca országos csúcsbeállítással végzett az első helyen, míg Gréta idei legjobb idejével másodikként futott át a célvonalon.

Magasugrónk, Hodossy-Takács Sámuel stabilan versenyzett idén, ez az ob-n sem változott, 2.04-el a negyedik helyen végzett. 400 méteren Halász Kristóf, 800-on pedig K. Szabó Gabriella javította meg egyéni rekordját.