Atlétika: Hat Szuper Liga döntős debreceni érem

Idén hetedik alkalommal kerül megrendezésre az Atlétikai Magyar Szuper Liga döntője, mely megmérettetésen rajthoz állt a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola maroknyi küldöttsége is.

0

kergre60d1mtijpg-300x200 Atlétika: Hat Szuper Liga döntős debreceni éremFotó: atletika.hu

Egy debreceni nagyágyú hiányzott a fővárosi versenyről, a 100 gáton országos csúcsot futó Kozák Luca előző héten jelentette be, az idei szezonban már nem áll rajthoz.

A maroknyi debreceni csapat így is kiválóan teljesített a két nap során, hat éremmel, közte négy arannyal zárták a cívisvárosi atléták a döntőt.

Koroknai Máté továbbra is jó formában versenyez, 400 gáton ismét 50 másodpercen belüli idővel végzett az első helyen. A még juniorkorú magasugró, Hodossy Takács Sámuel három vetélytársával azonos magasságot teljesített, de több rontott kísérlete miatt meg kellett elégednie a 4. hellyel.

A debreceni hölgyek termékenyebbek voltak, 100 gáton Kerekes Gréta futott át először a célvonalon. Kiváló gátasunk az első nap 100 síkon is rajthoz állt, idei legjobbját beállítva az 5. helyen zárta a versenyt. Klekner Hangának ezúttal a 3.92 is elég volt, hogy begyűjtse a rúdugrók mezőnyében az aranyérmet, gerelyhajítónk, Szilágyi Réka kevéssel 60 méter alatt teljesített, de így is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Arról, hogy teljes legyen a debreceni éremkollekció, Kácser Zita gondoskodott, 3000 akadályon második, míg 5000 méteren harmadik helyen ért célba.

K. Szabó Gabriella 800 méteren az 5. legjobb idővel teljesítette a távot, míg Kiszel Zsófia a 400 gátasok mezőnyében szintén az 5. helyen fejezte be a versenyt.