DEAC KA U18: Csak egy negyedet engedtek ellenfelüknek

Férfi U18-as csapatunk ellenállhatatlan volt, 19 ponttal bizonyult jobbnak a baranyaiaknál.

0

kadijó-1-300x154 DEAC KA U18: Csak egy negyedet engedtek ellenfelüknekFotó: kosarlabdaakademia.deac.hu

A legutóbbi mérkőzésig hibátlanul menetelt a DEAC Kosárlabda Akadémia U18-as fiú alakulata a Junior Bajnokságban, azonban kilenc napja a Sopron meglepő győzelmet aratott az Oláh Gábor utcán, ezzel odalett a házigazdák veretlensége.

A Rátgéber László Nemzeti Kosárlabda Akadémia elleni pénteki meccs előtt Ságodi Róbert, a mieink játékosa extra motivációt ígért, és ez realizálódott is a végeredményben Pécsett.

Az első negyed még inkább a házigazdák szája íze szerint alakult, hiszen hatpontos vezetéssel abszolválták a tíz percet.

A második etapban már beindult a debreceni gépezet, érezni lehetett, hogy benne van a győzelem a DEAC-ban.

A nagyszünet után “brutálisat ment” a vendég gárda, a harmadik játékrészt 25-8-ra nyerte az alaposan feltüzelt Kádár Tamás-alakulat.

Hogy ne legyen kétség a végkimenetelt illetően, arra a 16-11-re megnyert záró akkord segített rá, többek között Kalassai Martin és Ságodi kiemelkedő ponterősségének is köszönhetően.

A DEAC erődemonstrációja hatásos volt, ezzel bőven kiküszöböltük a legutóbbi fordulóban esett csorbát!

Rátgéber László Nemzeti Kosárlabda Akadémia U18-DEAC Kosárlabda Akadémia U18 63-82 (20-14, 24-27, 8-25, 11-169

DEAC: Madar 3, Turcsik 6, Czermann 6, Kiss 6, Kalassai 35/21

Cserék: Ságodi 22/3, Filep -, Papy -, Magyari 1, Sajgó -, Turán 3, Virágh -.

Edző: Kádár Tamás

Kádár Tamás: Büszke vagyok a csapatomra, nagy intenzitás mellett tudtuk betartani az előre megbeszélteket.