Fotó: MTI/Illyés Tibor
Tudjuk, hogy ezen a szinten már nincs könnyű ellenfél, a magyar női kardcsapatra mégis várhatott volna kellemesebb ellenfél az olimpiai negyeddöntőben, mint a világ négy legjobbja között számon tartott koreai együttes. A Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, valamint a debreceni Battai Sugár Katinka alkotta nemzeti csapat szombat hajnalban, 4:25-től kezdi meg szereplését Tokióban, egy esetleges győzelem esetén pedig már biztosan éremért vívhat majd a helyi idő szerint délutáni programban. A lányok pénteken már a viadalnak helyszínt adó Makuhari Messe edzőtermében készültek, ahol Gárdos Gábor vezetőedző egy rövid helyzetjelentést is adott a Magyar Vívó Szövetség helyszíni tudósítójának.
„Az biztos, hogy mindenki, mindent megtett azért, hogy Márton Anna versenyezni tudjon. Szeretném megköszönni az olimpiai faluban dolgozó egészségügyi csapatnak, orvosnak, masszőrnek, gyógytornásznak, fizikoterapeutának, a Magyar Olimpiai Biztosság illetékeseinek, hogy mindent megtettek Anna térdének gyógyulása érdekében. Aztán majd meglátjuk, mire lesz elég. Korea talán egy kicsivel esélyesebb jelen helyzetben, de ha Pankát nem hátráltatja a térde, ha Pusztai Liza hozza a formáját, és Katona Reni ismét hozzáteszi azt, amit csapatban szokott, akkor szerezhetünk kellemes meglepetést. Ez a célunk, annyi biztos!”
Azt már csak mi tesszük hozzá, hogy ennek a csapatnak bizony van egy negyedik tagja is, méghozzá a mi szívünknek a legkedvesebb, s amennyiben a mindössze tizennyolc esztendős Battai Sugár Katinka megkapja a lehetőséget, biztosak lehetünk, hogy élni is fog vele. Soha korábban nem volt magyar női kardcsapat az olimpián, így Tokióban történelmet írhatnak a mieink. Hajrá, lányok!
Olimpia, vívás, női kardcsapat, negyeddöntő
Magyarország – Dél-Korea
07.31. 04:25, Tokió, Makuhari Messe
P.G.




