A DEAC megfelelt az új kihívásoknak

A 2021-es esztendő komoly változást eredményezett a DEAC életében, ugyanis a labdarúgó-szakosztály az idei szezontól tehetségközpontként látja el feladatát.

0

249189137_273070948155871_2524443410570886218_n-300x166 A DEAC megfelelt az új kihívásoknakFotó: DEAC

A Magyar Labdarúgó Szövetség idén megreformálta az utánpótlásképzést, létrehozva egy négy szintből álló rendszert, melynek csúcsán az akadémiák állnak. Alattuk helyezkednek el a Labdarúgó Tehetségközpontok, a Körzetközpontok és a Grassroots Klubok. A DEAC abban az elismerésben részesült – nem érdemtelenül – hogy egyike lehet azon 27 klubnak, melyek megkapták a B minősítést, ezzel magasabb szintre emelve a fiatalok képzését.

Ez egy évek óta tartó, tudatos építkezésnek az eredménye. A DEAC-nál mertek nagyot álmodni, a vezetőség elhatározta, komoly szintre emeli az utánpótlásképzést, létrehozva egy komoly bázist, jelentősebb szerepet vállal a debreceni labdarúgásban. Adva volt a jól képzett szakembergárda, igaz, ekkor még munka mellett, másodállásban dolgoztak az edzők, mégis minőségi képzésben részesültek a gyerekek. Ennek és a családias légkörnek köszönhetően folyamatosan nőtt a létszám, egyre több fiatal szeretett volna az Egyetemi Sporttelepen futballozni. Ma már több mint 500 fiatal tanulja a labdarúgás tudományát fekete-fehér szerelésben. Ahogy Jávor András, a klub elnöke fogalmazott évértékelőjében: „Úgy vélem, itt mindenki jól érzi magát, sikk a DEAC-ban a focizni”.

A változás azt eredményezte, hogy magasabb szinten zajlik a klubnál a képzés és a versenyeztetés, de egyben komoly kihívásoknak is meg kellett felelni. Arra, hogy a szövetség által támasztott követelményeknek meg fog felelni a DEAC, Bács Zoltán kancellár, Lóczi Lászlóné Kovács Marianna ügyvezető, Pöszmet Tibor szakosztályvezető és az időközben szakmai igazgatóvá avanzsált Benczik Zsolt és az edzői stáb volt a garancia. Látva az elmúlt félév munkáját, kijelenthető, remek munkát végeztek, az előrelépés megkérdőjelezhetetlen.

Az elmúlt hónapokban többször is meglátogattuk a korosztályos csapatok edzéseit, azt tapasztaltuk, hogy a foglalkozások jó hangulatban, ám fegyelmezetten zajlanak. Beszélgetve a gyerekekkel, elmondták, nagyon jól érzik magukat a klubnál, szeretnek a DEAC-ban futballozni. Kiváló az összhang a vezetők és a szakembergárda között, nincsenek széthúzások, mindenki a klub sikeréért dolgozik, közös a cél, minél több tehetséget kinevelni a debreceni labdarúgás számára. Az edzők elhivatottak, szeretik szakmájukat, jó pedagógusok, értenek a srácok nyelvén. A szülőkkel is kiváló a kapcsolat, akik örömmel viszik csemetéiket az edzésekre. Az utánpótlás számára elkülönített összeget egy az egyben a képzésre fordítanak, a fiatalok érdekeit helyezik előtérbe. Követendő példa!

A korosztályos csapatok is új helyzetben találták magukat, ugyanis a 2021-2022-es szezonban már az országos bajnokságokban mérettették meg magukat. Kilépve a régióból, akadémiai gárdákkal mérték össze erejüket, tették ezt többször is sikerrel. Természetesen időt kellett hagyni a fiataloknak arra, hogy beleszokjanak a korábbinál jóval erősebb bajnokságba, ám a srácok felvették a kesztyűt, becsülettel helytálltak az őszi szezonban. Utánpótlásról lévén szó, természetesen nem az eredményesség a legfontosabb, sokkal inkább az, hogy a gyerekek fejlődjenek, de a minőségi munka meghozza gyümölcsét, a tavaszi folytatásban még több sikernek örülhetünk.

Ami külön elismerést érdemel, az a logisztika, ugyanis két pályán tudják csak versenyeztetni, edzetni a csapatokat, ám meccsek, tréningek pályahiány miatt nem maradtak el, ez pedig Mikhárdi Sándor, létesítmény-menedzsernek köszönhető. Nem tudni, hogy csinálja, de mindig megbirkózott a nehéz feladattal. Ismerve Bács Zoltánt, az elkövetkező években e téren is várható előrelépés, újabb pályával, pályákkal gyarapodik a klub. Az már biztos, hiszen elkezdődött az építkezés, megújul a főépület, melyben új öltözők kapnak helyet, a fiatalok jól felszerelt helyiségekben készülhetnek majd a napi tréningekre.

Ha értékelnünk kellene az elmúlt időszakot, a DEAC félévi bizonyítványába egyértelműen ötös osztályzatot írnánk. Köszönet a klub vezetésének, edzői karának és labdarúgóinak az eddigi munkáért, szép eredményekért!

KZT